| Nohai_Bogdan_1994 a întrebat:

Organizez o petrecere mare intr-un club si m-am gandit sa abia loc si niste joculete. Aveti vreo idee de joculete?

5 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Te referi la jocuri pe pc?

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Tomapan; spanzuratoarea, sah, table

| Doctorfishadi a răspuns:

Clar sticla care se roteste!

| Cr1st1ii a răspuns:

Gta Romania, ar fi hazliu, cu masini romanesti si magazine romanesti.

| LiloGalante90 a răspuns:

Sticlula. Daca sunteti intr-un club, merge foarte bine acest joc si, poate se mai cupleaza din tineret o treime macar.
Daca nu stii cum se joaca sticluta, uite niste idei:

- se formeaza un cerc cu un numar de oameni (daca sunt foarte multi se pot forma mai multe cercuri)
- se invarte in mijloc o sticla (cine doreste o poate invarti) iar persoana la care se opreste trebuie sa fie legat la ochi si sa aleaga una din variantele aratate de cel care a invartit roata pentru fiecare intrebare, dupa cum urmeaza:
1. "Pecine vrei sa saruti?"
- se misca degetul lui roata-roata, si la cine vrea "cel legat la ochi" sa se opreasca, acolo se opreste si va saruta pe respectivul.
2. Unde vrei sa-l saruti?
- se va intreba: "aici" pentru fiecare zona al fetei (frunte, obraz, buze, gat, etc) iar unde "cel legat" va spune "da" sau "da, aici" acolo va pupa (evident nu vede ce se alege ca este legat la ochi)
3. utima intrebare: de cate ori?
- se va arata celui legat la ochi numere pe degete, iar varianta la care individul va zice stop, va fi cea aleasa.

Dupa finalizarea pedepsei, cel legat la ochi invarte sticla din nou!

Spor a joc.

PS: este indicat sa joace atat fete cat si baieti!