| anonim_4396 a întrebat:

Rog pareri, opinii happy. Ce parere aveti despre urarea,,La Multi Ani! " când e ziua voastra de nastere sau de nume? Sunteti nerabdatori sa vedeti cine va ureaza, cum va ureaza? Va asteptati sa primiti mesaje de la cine nu va asteptati sau va asteptati? Voua colegii va fac mici cadouri? Maine este ziua mea, de aceea stau si ma gândesc, sunt nerabdator sa primesc mesaje, sa vad cine ce si cum trimite. Credeti ca urarile sunt doar asa de fatada, mai semnifica ceva? Pe mine ma amuza chiar cateodata, parca sunt,, bancuri". Vin unii cu niste felicitari, de zici ca nu-i adevarat. De la cadouri, invitatie in oras, nu ma mai astept, nu face nimeni, nu se mai practica. Ce repede a trecut vremea, 21 ani s-au scurs foarte repede...

O zi buna!

3 răspunsuri:
| Pricked a răspuns:

Dintotdeauna am preferat o îmbrăţişare luungă şi călduroasă în locul unui "la mulţi ani" spus din obişnuiţă.

| OnuOnulică a răspuns:

"La mulţi ani" nu mai înseamnă nimic.
Mai mult se spune din obligaţie acum.
Se apropie şi ziua mea şi nu, nu sunt curios să văd cine îmi scrie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Noroc ca exista Facebook (tehnologie) ca in rest cred ca nu ne-am aminti când este ziua cuiva (doar parintii, bunicii si ceva rude si-ar aminti).