| Mircea23592071 a întrebat:

Salut, stie cineva locuri pe litoral unde pot sta doua-trei nopti sa dorm in masina linistit? Am un break si ziceam sa fac un city break cu prietena mea dar situatia financiara nu-i chiar ok. Multumesc!

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

E pacat sa dormi intr-un singur loc.
Eu asa alege plaja dintre Eforie Nord si Eforie Sud, gasesti locuri perfecte chiar langa plaja.
Pentru o alta noapte poti alege malul Techirghiolului, este o parcare cu view minunat intre Techirghiol si Eforie Nord.
Apoi mai sunt plajele mai putin amenajate, gen Tuzla.
Intre Mangalia si Vama Veche sunt cateva drumuri de pamant de la sosea spre malul (inalt) al marii, din nou privelisti minunate.
Daca ai o saltea de burete decupata pe forma masinii, dormi boiereste in masina. Toalete sunt peste tot, dusuri improvizate are orice plaja, nu e deloc o problema.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Chiar n-ai de unde să împrumutați un cort? O să vă întoarceți mai obosiți decât ați plecat...

| Mircea23592071 explică (pentru supadeceapa):

Am si cort dar m-am gandit ca in masina ar fi mai sigur. locuri de camping sa zic asa cu cortul sunt? ceva recomandari?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Camping Zodiac intre Neptun si Jupiter

| Dandiiiiiiii a răspuns:

Decat sa va chinuiti amandoi in masina, mai bine nu mai plecati. Unde va spalati? Unde va pisati?