| Shooter a întrebat:

Stiti vreo carte sau site unde pot invata limbajul corpului mai in detaliu?

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

* https://archive.org/details/Allan_Pease-Limbajul_trupului_05__
* "Limbajul trupului ", James Borg
* pentru relatiile de cuplu ->"Limbajul trupului "David Cohen

| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Te-ai intrebat ca poate modul de abordare al problemei este eronat?

A citi limbajul corpului, in general nu ai nevoie de carte, poti sa iti asculti instinctul.

Si in loc sa astepti sa citesti, mai bine controlezi tu situatia prin atitudinea ta vis-a-vis de interlocutor.

| Shooter explică (pentru cristimihailov):

Eu vreau sa stiu semnificatia tuturor gesturilor unei persoane, nu neaparat cu un motiv anume, doar sa stiu sa "citesc" omul din priviri.

| cristimihailov a răspuns (pentru Shooter):

Incearca sa te pui in locul lui atunci. Faptul ca isi tine mainile incrucisate nu intotdeauna inseamna ca se apara. Sunt multe amanumte care doar prin experienta le poti controla. Dar tu nu ai unde sa iti faci aceasta experienta.

Ineqrca la niste tiganci din alea de ghicit...