| anonim_4396 a întrebat:

Acum ca este vacanta imi puteti spune cam ce as putea face pentru ca ma plictisesc foarte repede happy
Multumescwinking
Funda happy

Răspuns Câştigător
| Lαrisα a răspuns:

Pe strada:
sa mananci iaurt cu paine in statia de autobuz
sa arunci cu iaurt in masini dupa ce te-ai saturat
sa te prefaci ca faci un sondaj de opinie si sa intrebi lumea chestii intime
sa fugi cand vezi politia
sa te stambi la oameni pe strada
sa te plimbi cu o pancarda cu free hugs
sa faci poze la oamanii imbracati ciudat
sa umblii imbracat in Mos Craciun in timpul verii
sa canti la chitara pe strada cu o cutie in fata (chiar daca nu stii sa canti)
sa mergi pe strada cu o pancarda agatata de gat cu diverse mesaje si sa studiezi reactiile
sa opresti oamenii pe strada, sa le zici ca te-ai certat cu prietena si sa le ceri sfaturi
sa te arunci in tomberoane
iesi pe strada in pantaloni scurti si tricou si cerseste haine ( fa si mofturi daca nu iti place)
sa-ti plimbi cainele imaginar
imagineaza-ti cum ar arata toata lume de pe strada goala
sa latri (si sa alergi) dupa masini
sa faci pe mortul
holbeaza-te in ceafa cuiva pana se intoarce
fluiera/canta ceva enervant
saluta pe toata lumea
intreaba cat este ceasul
traverseaza cat mai incet strada
mergi sarind
mergi in patru labe
sa tragi cu inca un prieten de o sfoara imaginara de pe un trotuar pe celalalt sa vezi ce se intampla

In autobuz:
sa stai pe doua locuri
canta ( chiar daca n-ai voce) colinde
sa te imbraci cat mai ciudat
sa vorbesti cu prietenul imaginar de langa tine
in fiecare statie sa te lovesti cu capul de geam
holbeaza-te la cineva in varsta
sperie un copil
verifica daca lumea are bilete
coboara si urca din autobuz in fiecare statie

Cu prietenii:
sa mergeti intr-un local si sa vedeti cat puteti sa stati fara sa comandati nimic
sa alergati pe strada cu masti si sa vedeti cat dureaza pana va ia politia la intrebari
sa cauti sa mananci chestii pe care in mod normal nu le-ai manca
alege un prieten si organizati o bataie cu oua
organizati un concurs de dat palme
sunati la un numar oarecare si incepeti sa conversati

8 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca esti la oras si nu ai bani, vacanta nu poate fi decat un chin. Lectura si sportul sunt singurele salvari.

| Jipa95 a răspuns:

Du-te si munceste cu juma' de norma laughing

| 16Gabriela a răspuns:

Prietenii sunt solutia perfecta. big grin

| lacrima15 a răspuns:

Mergi cu bicicleta
Privesti un film bun
Iesi cu prietenii in parc
O ajuti pe mama in bucatarie ( va fi amuzant )
Citesti o carte
Inviti o prietena sau prieten la tine, daca nu vrei sa iesi pe afara... ITI FACI UN PRIETEN SAU PRIETENA SI IESI PE AFAR STI TU. PLIMBARI ROMANTICE TREBURI SOCOTELI
Stai pe facebook daca ploua
strandul pe primul loc, te poti da cu rolele te poti inscrie la diferie concursuri sau mergi la concerteeee cu ceva prieteni nebuni. te duci la discoteca daca e cazul, te duci la un gratar cu prieteni, iesi afara la o partida de fotbal, te duci la un restaurant, vorbesti la telefon, iti faci o agenda sau daca ai deja cu lucrurile pe care ti le-ai propus in vara asta, mergi la mare sau munte..asculti muzica. sper sa gesest cateva

| AinştainIsBack a răspuns:

Filmeaza-te cand faci tot felul de chestii pe strada.

| Anonymous552 a răspuns:

În primul rand..Cați ani ai?hee hee

| anonim_4396 explică (pentru Anonymous552):

13-14 am

| zick a răspuns:

1. Daca iti place stiinta incerca sa faci un experiment, un generator etc.
2. Daca iti place net-ul cauta imagini de ras si rade-te o sa vezi timpul o sa treaca repede