| Axel22 a întrebat:

am 12 ani si vreau sa slabesc, sunt baiat si nu sunt gras dar nu imi convine ca atunci cand incord abdomenu sa nu se vada patratele ci doar sa le simt cu mana, ce sa mananc ca sa slabesc? Dimineata am mancat un bol cu cereale naturale din orz cred si cereale de ciocolata (cerealele erau ambele intr-o punga, asa le-au dat la magazin) ce sa mananc ca sa slabesc repede?

P.S is baiat big grin

Si ce exercitii sa fac ca sa fac si niste muschi ca incepe scoala si nu vreau sa fiu o balega in fata fetelor big grin (nu ca as vrea curve, niciodata nu o sa ma laud cu muschiiwinking )

8 răspunsuri:
| Axel22 explică:

P.S acum de amiaza mananc putin iaurt gol. Ce sa mananc in fiecare zi pentru a slabi ft repede? Si nu uitati ce exercitii pentru musculatura sa fac?

| ferdin a răspuns:

Incearca sa nu mananci dupa ora 18:00.Acum ca e vara poti manca salata cu piept de pui(salata cezar la restaurante), mananca fructe si legume.

| girl971 a răspuns:

De ce te stresezi la varsta asta?! pANA LA 18 ANI MAI AI...

| Bianca145 a răspuns:

Doamne la 12 ani patratele oprestete cu tampeniile astea.Stai si invata sa te placa fetele nu ca faci tu muschi.Dar poti face dimineata flotari. Funda plzzz

| Alin96DdD a răspuns:

Buna!
Eu cand eram de varsta ta aveam probleme cu greutatea si am fost cu mama la un specialist care m-a ajutat mult, eu am facut ceea ce mi-a fost recomandat : nu am mancat nici macar putin dulce ( nici macar bomboane ), nu am mancat nimic prajit, doar carne de pui fiarta si nu am mancat snaks-uri nici macar suc nu am consumat, asta timp de 6 saptamani in care am slabit aproximativ 15 kg.
Incearca sa nu mananci dupa ora 18, iar dimineata consuma multe vitamine. MANANCA PUTIN SI DES.Cat despre sport, poti incerca abdomene si alergare usoara in fiecare seara!

| Delia3 a răspuns:

Ai timp sa fac si patratele..ai abia 12 ani.o sa cresti, si pe parcurs o sa i si partatele.

| Raluca02M a răspuns:

Daca esti atat de dornic, dimineata incepe cu un pahar de apa calduta, pentru ca, corpul sa fie hidratat, bea apa inainte si dupa mancare si mergi pe bicicleta, urca scari, iar despre mancare nu manca gustari intre mese. Daca ti-a placut funda... Ps: la mine a mers... big grin

| Further a răspuns:

In primul rand nu trebuie sa ti cura de slabire ca sa slabesti, in al doilea rand trebuie sa faci mai mult sport de ex : fotbal baschet scrima handball sau orice altceva iar daca vrei sa faci niste exercitii acasa fara sa mergi la sala incearca sa faci din ce in ce mai multe abdomene genoflexiuni flotari si alte exercitii pe care poti tu sa le faci si le sti.