| BoRnY a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru. Cei care cititi carti in fiecare vara, si ati citit o carte care v-a impresionat placut, imi puteti spune si mie care este aceea? Nu am idee ce carti sa citesc vara aceasta. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Anname a răspuns:

Elevul Dima dintr-a saptea
Academia Vampirilor
Cartea Mironei-Cella Serghi
Dama cu camelii-Alexandre Dumas
Panza de paianjen-Cella Serghi
Amurg, luna noua, eclipsa si zori de zi de stephenie meyer
Dragoste la prima vedere - Nicholas Sparks
AMANTUL DOAMNEI CHATTERLEY-D.H. Lawrence
Harry Potter 1, 2, 3,4,5,6,7
cismigiu & comp.-grigore bajenaru
Invitatie la vals - Mihail Drumes

11 răspunsuri:
| Cσσкiє a răspuns:

Citesc acum una, care mă încântă:Elevul Dima dintr-a şaptea.
Ţi-o recomand cu căldură!

| Anname a răspuns:

Singur pe lume, Draga John, 13 plicuri albastre si cand imi mai amintesc iti scriulaughing

| Anname a răspuns:

Multumeschappy

| BoRnY explică:

Daca as avea 9 funde, v-as da la toti, dar am decat una, pe care i-o dau lui Anname.

| allex4369 a răspuns:

Colt alb
Chemarea strabunilor
Majoritatea cartilor Jules Verne sunt foarte tari
Fram ursul polar

| camryn a răspuns:

Incearca si autori autohtoni. de ex., cartile lui Eliade. cel mai mult mi-a placut Maitreyi.

| LikeChocolate a răspuns:

PE Aripile Vantului
O Doamne o ador:X
Poate la inceput ti se va parea plictisitoare dar dupa jumatate
Doamne nu ma mai puteam opri din citit:b
merita din plinlove struck

| ankybc a răspuns:

Tokyo, carti de marc levy cum ar fi Si daca e adevarat... si te voi revedea, mai politiste de jeffery deaver Luna rece, Popusa adormita carti mai sf Damner, Ingerul noptii, Bestia.

| WiKiPoKidgs a răspuns:

Incearca singur pe lume( o carte absolut superba), harry potter ( ador intreaga serie), stapanul inelelor( cam plictisioare in sensul ca 90% descriere si foarte putina descriere) twilight, comoara din insula( destul de interesanta) narnia( pentru copii dar merge ca lectura usoara big grin)

| alexandra_2756 a răspuns:

Buna! Eu am citit cartea " Fantoma de la opera " de Gaston Leroux ( o carte foarte frumoasa ) sau Treizeci si noua de trepte de John Buchan

| Kidsu a răspuns:

Eu am citi Eragon de la Biblioteca scooli este interesanta dar cei drept este destul de groasa.
Dar merita citita.