| Antoonel a întrebat:

Am nevoie de o cugetare/maxima/citat in limba romana cu explicatie. Funda

2 răspunsuri:
| dianaandra1467 a răspuns:

Cine aleargă după doi iepuri nu prinde niciunul = Nu poți face mai multe lucruri în același timp

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bă, naiba vă poate înţelege. Aveţi aşa cerinţe frumoase şi inventive câteodată la teme, şi nu sunteţi capabili să le realizaţi. Eu am şi am avut mai mereu cerinţe idioate şi chiar dacă mi-a fost silă, le-am rezolvat în cel mai bun mod cu putinţă.