| anonim_4396 a întrebat:

am un radio pe internet si nu prea am ascultatori imi puteti spune va rog cum pot sa fac ca sa am mai multi ascultatori?

3 răspunsuri:
| Fatayou a răspuns:

Pai daca vrei sa iti comercializeti un radio, ai mai multe obiective de tratat:

-fa pagina web cat mai atractiva, dar in acelasi timp simplista(usor de folosit)

-fa-ti un logo potrivit si un nume tot la fel de atractiv(gandeste-te la niste jocuri de cuvinte)

-intreaba-i pe ascultatorii tai ce muzica vor, sau daca nu pune muzica ta "de suflet" sau muzica comerciala daca asta asculti si vrei sa prinzi priza la public

-daca vrei sa ai foarte multi ascultatori, stii ca trebuie sa te finantezi si sa iti creezi o afacere pe tema asta(cu lumini, refelctoare, sunet, etc.) si sa ai cativa angajati

-promoveaza-te pe la prieteni, cunostinte, fa-ti panouri publicitare, intra pe diferite site-uri pentru a te informa mai bine

-fii foarte creativ

-fii foarte apropiat si deschis fata de oameni

Sper ca am fost de folos. happy

| VictorFenrir a răspuns:

In primul rand trebuie sa spui cat mai multor persoane despre el, trebuie sa iti faci reclama cumva si prin cunoscuti care sa spuna mai departe e un mod bun de a face asta.Sa ai muzica cat mai diversa nu doar 2, 3 genuri si alea de cacao. Poti sa comentezi unele subiect din Ro si nu numai si sa faci satira pe seama lor etc etc etc

| emayperritos a răspuns:

Incearca sa spui lucruri interesante captivante ca oamenii sa capteze atentia. spune-le curiozitati sau melodii gen
-despasito
-Shakira - Try Everything
-melodiile de la noaptea tarziu este un grup muzical

si cam asta.