| erabianleonard a întrebat:

Cum deschid un notepad pe windows 7? am doar text document si etc. cum? va rog am nevoie! FUNDA

Răspuns Câştigător
| ROB3RT89 a răspuns:

Start si in search scrii notepad.

4 răspunsuri:
| foxsilver a răspuns:

Start Menu-Accesories-Notepad.E usor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Windows logo+R si acolo scrii "notepad" fara ghilimele evident. Si ti se deschide notepad-ul. Aceasta fiind calea cea mai usoara.

| MrMihnea a răspuns:

Start-> si in casuta aia alba scrii "Notepad"

| raduro1985 a răspuns:

Deci ai un fisier text clasic (*.txt) si vrei sa il deschizi cu Notepad in windwos 7. In principiu ai notepad preinstalat in Windows 7 si il gasesti in Start. De acolo il deschizi, sau alta varianta dai click dreapta si Open With si de acolo selectezi Notepad.