| gedderth23 a întrebat:

cum saptamana asta e scoala altfel, vineri vom face un mic dejun in clasa si eu trebuie sa fac clatite.
cu ce as putea sa le umplu? vreau niste umpluturi mai "speciale".
~~~FUNDA~~~

Răspuns Câştigător
| youaremyfavouritecolour a răspuns:

Cel mai bun e cu fineti, branza, mere, pere, sau kiwi(cel mai bun)

| youaremyfavouritecolour a răspuns (pentru youaremyfavouritecolour):

Multumesc de fundita

| ΞJustΞмэΞ a răspuns (pentru youaremyfavouritecolour):

Ai uitat de Nutella ~x(

| youaremyfavouritecolour a răspuns (pentru ΞJustΞмэΞ):

Nu-i ceva nou ca toata lumea stie si e satula de nutella

| ΞJustΞмэΞ a răspuns (pentru youaremyfavouritecolour):

True. Dar faza e ca cele mai bune sunt cele cu crema de cacao(finetti/nutella) si rondele de banana; x

| youaremyfavouritecolour a răspuns (pentru ΞJustΞмэΞ):

Da dar dupa cum ai vazut si tu el a cerut ceva mai nou si eu i-am spus

12 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Cu Finetti love struck
Dar ai putea si cu gem happy

| Pufo a răspuns:

Ohooo stiu eu aici o bomba calorica de dai in diabet: nutella sau fineti amestecata cu M&M's drooling sau inghetata :X dar trebuie servite repede sa nu se topeasca....sau gem de capsuni cu felii de capsuni in ele..sau de visine/cirese cu bucatele de visine/cirese in ele... pofta buna orice ai alege happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nutela

| ღCuteღKissesღ a răspuns:

Un desert delicios, preferat de foarte multa lume atat datorita faptului ca se prepara foarte rapid cat si gustului desavarsit datorat combinatiei dintre clatita pufoasa si sosul delicios de capsune.

Ingrediente:
ou 2 bucati faina 1 cana lapte 250 ml ulei de floarea-soarelui 50 ml esenta de vanilie 2 fiole zahar pudra 4 linguri sare 1 praf sirop de capsune capsune 12 bucati
Ce trebuie sa cumpar?
Preparare:
Se bat ouale ca pentru omleta, apoi se amesteca cu laptele (250 ml). Cand sunt bine omogenizate, se toarna si faina in ploaie, amestecand constant cu telul pentru a nu face cocoloase, dupa care se adauga un praf de sare si esenta de vanilie.

Se incinge o tigaie mica (diametrul de 10-12 cm) si se unge cu putin ulei. Se toarna cantitatea necesara de aluat (in functie de cat de groase vrem clatitele) cu ajutorul unui polonic, intr-o forma speciala inimioara, intr-o parte a tigaii. Dupa ce s-a copt pe o parte se scoate forma inimioara si se intoarce clatita.

Se zdrobesc cateva capsune apoi se amesteca cu siropul si se lasa 10 minute sa se omogenizeze.

Se pune pe o farfurie cate 1 clatita care se pudreaza cu zahar, iar langa aceastea se pun capsune si sirop.

| CopilașTembel a răspuns:

Fineti, branza sarata cu smantana si marar, cu inghetata.tongue

| WhiteAlex a răspuns:

Ai putea sa le umpli cu dulceata(de zmeura, capsune, caise etc.) sau cu miere, ori cu finetti(de ciocolata sau vanilie sau amestecata)

| WilliamCoiLung a răspuns:

Sfatul meu e sa incerci cu diaree.