| NightRaven2k a întrebat:

Salut TPU,detin un calculator care în minecraft (dau un exemplu, pentru ca doar acolo stiam cate FPS-uri aveam), îmi mergea în 150 de FPS în versiune (1.8.4) setări buni cele si cu Optifine.Dar de un timp au scazut de la 150 la 60(câteodată îmi scad la 25 sau 45)(am adăugat 1gigaram pentru joc)si, îmi puteti spune de la ce? DAU FUNDA!
Componente PC:
-Placa video GeForce 6800 GT (AGP): 512 memorie
-Procesor Intel Inside Pentium 4 de 3, 20 GH(gigaherti)
-3 gigaram
-windows 7 ultimate (32 bit)

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

Dupa adaugarea ramului ai reinstalat windows? Daca nu atunci fa asta! bafta!