| Ghost99 a întrebat:

este gratui sa iti faci cont pe okazii? trebuie sa iti dai adresa, numarul de telefon? si cum primesti bani?

Răspuns Câştigător
| 000MadMAX000 a răspuns:

Da este gratuit sa iti faci cont dar cand vinzi ceva trebuie sa platesti comision.Da trebuie sa dai si adresa si nr de telefon pentru ca eventualii cumparatori sa te poata contacta.Produsele pe care le vinzi le poti trimite in tara prin posta sau curier si ca sa primesti banii pe pui cu RAMBURS adica cel care ridica coletul il poate ridica doar daca da banii pe care i-ai cerut tu.

2 răspunsuri:
| Okaziiro a răspuns:

Salut,

este gratuit sa iti faci cont pe Okazii.ro.

Daca esti cumparator, utilizarea platformei Okazii.ro este gratuita.

Crearea de cont Okazii.ro se face aici: http://www.okazii.ro/cont/creare.

Dupa ce ti-ai creat contul, pentru a vinde un produs te rugam sa accesezi sectiunea:
http://www.okazii.ro/vanzare/.

Pentru a afla informatii suplimentare despre procesul de vanzare, te rugam sa accesezi sectiunea Ajutor din Okazii.ro:
- http://ajutor.okazii.ro/vanzare/punerea-in-vanzare#vanzarea

- http://ajutor.okazii.ro/tutoriale-video/punerea-in-vanzare.

Cumparatorul va alege modalitatea de livrare a produsului, dintre posibilitatile pe care i le pui tu la dispozitie.
Ai mai multe posibilitati de livrare a produsului:
-fie il predai personal – te intalnesti cu cumparatorul si atunci vei primi si banii pe produs;
- fie il trimiti prin posta – primesti un aviz de la oficiul postal de care apartii, iar banii ii vei ridica de acolo;
- fie transmiti produsul prin curier si vei primi banii de la curier dupa ce acesta a predat produsul cumparatorului tau.

Comisionul perceput de Okazii.ro la finalizarea cu succes a unei tranzactii, se diferentiaza in functie de categoria produsului astfel:
• Pentru toate categoriile catalogului Okazii comisionul este de 2.8% din valoarea ofertei castigatoare in limita a 25 Euro.
• Pentru categoriile Computere şi Software, Electronice; Foto, video; Console jocuri, gaming şi Accesorii jocuri comisionul va fi 1% pentru produsele noi cu factura si garantie, pastrandu-se plafonul maxim de 25 de EURO.

Te invitam sa revii pe Okazii.ro!

| alexcosti97 a răspuns:

Da nu iti faci cont. logheaza-te cu facebook