| The4Ever a întrebat:

Imi puteti spune cum as putea sa invat la Istorie. La materia asta pot doar mecanic sa invat, imi este foarte greu sa invat logic si problema e ca am un profesor foarte exigent.

5 răspunsuri:
| Adixuuu a răspuns:

Eu o iau ca pe o poveste.E ca si cum as povesti o istorisire.Sunt multi profi care nu vor sa le spui lectie mecanic, ei vor sa intelegi ceva de acolo, dar daca altfel nu merge.Citeste-o pana iti ramane ceva in cap

| RoboțelulAndroidDinTelefon a răspuns:

Eu de multe ori cand lectia in minte (pop) si merge. happy

| Alexandra12798356 a răspuns:

Trebuie sa.ti placa, astfel incat daca citesti o singura data sa retii, sa vrei sa citesti in plus articole, sa te informezi. Daca nu.ti place, n.ai ce sa faci

| babard23 a răspuns:

Pune-te şi citeşte lecţia care ţi-a fost dată să înveţi de multe ori, renunţă la tot ce îţi poate distrage atenţia. calculator, telefon, laptop, televizor, casetofon, etc
După scrie lecţia pe un caiet de câteva ori, tot trebuie să rămâi cu ceva
Dacă nu reţii nici aşa nimic, pune un coleg să îţi şoptească laughing

| deea22033 a răspuns:

Eu invat cu voce tare si uneori tip si reusesc, incearca si tu.