| anonim33333333333 a întrebat:

O sa fiu scurt si la obiect. Vreau sa ma apuc de parkour, dar imi este frica.Nu inteleg,cand eram mai mic, dar si acum faceam parkour cand nu eram atent si nu imi dadeam seama.De sarit pot sa sar pot sa fac miscari de parkour, dar pur si simplu atunci cand sunt atent si incerc sa le fac zici ca sunt invalid.Cum fac sa nu ma mai inhib.Cel mai bun raspuns FUNDA!

2 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Incearca sa te antrenezi intr-o sala de aia speciala cu multe saltele. Acolo macar stii ca daca din greseala sau neatentie sau ma rog. cazi cumva o sa cazi pe moale si n-o sa te doara, asta o sa mai scada din frica.

| Alex201938 a răspuns:

Si eu am un prieten care face parkour si a facut mult antrenament in sala cu saltele si toate alea si plus mai facea multe exercitii fizice pentru masa musculara pentru ca ai nevoie si sa ti poti controla propria greutatewinking