| valentin233 a întrebat:

Sunt clasa a 9-a, credeti ca ar trebui sa mai dau martisoare la fete. Si daca da, ce fel de martisoarE?
Multumesc!

10 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

A da martisoare este un gest frumos.Le poti da pe cele mai ieftine, fiindca gestul conteaza.

| ktalin2k a răspuns:

Da ar trebuie sa dai

si martisoare de oricare

Răspuns utilizator avertizat
| mona a răspuns:

Lasa martisoarele ca sunt pentru copii mici, ofera flori.

| Georgyyyyyyy a răspuns:

Buna.pai poti sa le dai diferite martisoare fie chiocei tradafiri flori sau inimioare...cel mai mult la fete conteaza gestul de la acel baiat

| Zozolika a răspuns:

Da logic ca trebuie` sa dai, si da martisoare cu catelusi, cu trifoi nu cont. Fundita?

| Lamaitzza a răspuns:

Martisorul este mai mult un simbol cu ocazia venirii primaverii. Este un gest foarte frumos sa oferi martisoare, la orice varsta un adevarat baiat/barbat ofera mereu un martisor, in plus vei fi privit de fete ca un baiat foarte politicos si dragut si nu te vor uita mai ales daca ceilalti baieti nu o sa le dea nimic.Cat despre martisoare nu conteaza,poti sa iei de la brose,martisoare,flori pana la ate rosu cu alb care se poarta in luna martie, magazinele sunt pline, sunt martisoare de la 1 leu pana la 5 depinde de buget, alege ce iti place tie mai mult.O primavara frumoasa! :*

| Reiki a răspuns:

Nu conteaza in ce clasa esti, conteaza sa-ti manifesti bunul simt si respectul fata de fete.

| cipri1999 a răspuns:

Ii an bisect, asta inseamna ca fetele trebuie sa dea la baieti. haha

| WeAreYoung a răspuns:

Pai, frumos asa ar fi! Eu sunt a-10-a si inca primesc de la baietii martisoare. Martisoarele nu trebuie sa fie foarte sofisticate dar nici stifturi cu tweety sau mai stiu eu ce, un fluture, un ghieocel sau un cosar ar fi dragut.