| AlexBoy88 a întrebat:

Vreau sa comand un produs de la eMAG dar acolo unde trebuie sa scrie daca e in stoc sau nu e in stoc scrie ( La Comanda )
Ce vrea sa insemne asta ca nu il ma iau pe stoc s-au il au si pot da comanda?
Funda garantat!

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

La comandă sau la unele magazine în stoc furnizor, cam asta s-ar traduce.Ca orice magazin fie că este virtual sau fizic, diferenta este că în România sunt mixte, în sensul că toate magazinele virutale sunt și fizice.
Deci în cazul e-mag produsul va fi comandat de la furnizor special pentru tine, și apoi liovrat via curier/poșta direct la tine.de regulă asta nu încurcă cu nimic cumpărătorul, dar depinde de piolitica fiecărui magazin și de furnizorii fiecăruia.
Succes

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Inseamna ca tu faci comanda, si ei comanda mai departe la furnizor. Asta inseamna ca va dura ceva mai mult comanda ta

| Peaches a răspuns:

Tu poti da comanda si il vei primi.

~ROXETTA

| CiprianDoarEu a răspuns:

Atata timp cat comanda poate fi inca trimisa, inseamna ca produsul este inca in stoc.

| Tudose_Marian_1998 a răspuns:

Daca tu poti trimite comanda inseamna ca inca mai e in stoc. Cand nu il mai au pe stoc nu te mai lasa sa-l cumperi.