| anonim_4396 a întrebat:

vreau sa-mi fac un site dar nu stiu ce gen, dati-mi niste idei big grin ceva ce merge acum... adica usor de promovat...

2 răspunsuri:
| Brotacelul a răspuns:

Nu cred ca are relevanta ce merge acum... Cel mai important este sa-ti placa tie - altfel n-ai nici o sansa de a face ceva frumos.
Asa ca, daca vrei neaparat sa-ti faci site, adreseaza-ti tie intrebarea "despre ce ti-ar place sa scrii", si o data ce ai raspunsul, iti va fi mult mai usor :)
Ca si platforma, ti-as recomanda www.ucoz.ro... eu acum lucrez cu el si sunt mult mai incantata de el decat de celelalte platforme pe care le-am mai testat (si mai ales ca e si gratuit :D ).

| carhartt a răspuns:

Ca să faci un site bun în ziua de azi nu este chiar aşa de uşor. Haha. Chiar hilară întrebarea ta, dar înţeleg că eşti incepator, aşa că am să îţi explic ce ar trebui să faci pentru început.
1. Un simplu forum de discuţii pe o anumita temă.
2. Un blog personal pe care să postezi tu părerile tale personale, ce te deranjează şi ce nu.
O să zici ca nu o să le promovezi repede şi ca nu o să faci prea multă treabă cu ele. Ceea ce aşa şi este, un blog ca să ajungă sus de tot îi trebuie foarte mult timp. Dar de jos pleacă toate.
Eu îţi urez succes. Daca mai ai nevoie de instrucţiuni sau alte detalii, ma poţi contacta prin mesaj privat şi te ajut cu cea mai mare plăcere.