| Bendes a întrebat:

Vreau sa cant la chitara electrica, imi doresc una de cand eram mic, genul de muzica pe care vreau sa il cant este heavy metal in mare parte dar si putin trash metal... nu vreau sa cant cine stie ce ci doar ca sa relaxez, ca un hobby.

Am pus ochii pe aceasta chitara http://www.guitarshop.ro/chitara-electrica-squier-bullet -strat-w-tremolo_p489.html si astept cateva parerei, nu vreau sa dau mult pe o chitara deoarece sunt incepator si nu vad rostul in a da banii pe una foarte scumpa, si as vrea sa stiu daca este buna pentru un incepator ca mine, si de ce mai am nevoie in afara de amplificator?

Ma ajutati, o recomandare, orice!?

1 răspuns:
| ValyScumpika a răspuns:

Chitara..este destul de. Draguta. Dar..sa nu dai prea mult pe ea. ca. Doar esti incepator. Faci cum crezi. Dar deocamdata ar trebui sa faci niste cursuri..sa fi sigur ce cumperi. Sper ca ti-am fost de ajutor. Funda te rog!