| Valy03 a întrebat:

Salut.
Vreau sa cumpar un anumit produs in rate de la Altex.
Cum e treaba cu ratele? Adica, de ex. daca produsul respectiv costa 1000lei, si eu vreau sa achit o parte din suma inainte( sa zicem 400lei) iar apoi suma ramasa de 600lei sa o imparta in rate, merge?

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi tu si intreabă la altex, ăia stiu ce sistem de rate au nu noi.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, se poate plăti un avans, iar suma rămasă ( diferenţa ) se va achita în rate :)
http://www.altex.ro/solutii-de-finantare/

Toate cele bune!

| Lylyzet a răspuns:

Pai...sumele ratelor trebuie sa fie apropiate ca valoare... poti sa achiti de ex 200 lei in 5 luni...sau 500 lei in 2 luni....sau cum ai zis si tu...400 prima luna si 600 a doua luna...Sums acestora trebuie sa aiba maxim 300-400 de lei din cate am inteles eu...

| Valy03 explică (pentru Lylyzet):

Scuze, cred ca m-am exprimat gresit.
Vroiam sa intreb, daca la rate pot platii inainte un avans.