| anonim_4396 a întrebat:

Salut, vreau sa învăț mai multe despre natură, pădure, copaci, plante, ciuperci? Mă pot ajuta cineva, va rog, unde pot studia aceste lucruri? Ce carti recomandați sau unde pot învăța aceste lucruri? Mulțumesc în avans!

4 răspunsuri:
| sweetys a răspuns:

Ce tine de botanica si biologia vegetala ( ar trebui sa incepi cu asta ca sa ai o baza), apoi cauta carti de botanica.

| Standt a răspuns:

1. Cati ani ai? Nu ai inceput la scoala?
2. Cauta carti de botanica. Se gasesc in biblioteci. Sau poti cauta site-uri specializate.

| Cipi1212 a răspuns:

Bună, Aceste informații le găsești în cărți de specialitate cum ar fi de exemplu Botanica sistematică. Acolo ai familii de plante cu denumiri științifice. O altă carte interesantă este "Incursiune in fascinanta lume a vegetației exotice" scrisă de Lucia Turcu.

| ___XxwR a răspuns:

Poți învăța mai multe despre natură, pădure, copaci, plante și ciuperci prin cărți specializate, cursuri și workshop-uri, excursii în natură, resurse online și prin implicarea în grupuri și comunități locale de pasionați de natură.