| MyloveisJamaica a întrebat:

am o problema! pe facebook daca postez un link cu o melodie dupa youtube nu se uita nimeni si nu primesc nici un comm si nici un like! si daca o fata sau alt baiat prieteni cu mine, posteaza aceeasi melodie sau poza primesc cate 50 likuri si comentarii foarte multe! de ce oare la mine nu se uita nimeni? sad dau funda :*

Răspuns Câştigător
| suffarstar a răspuns:

Salve! nu esti popular,nu esti ca ei, si eu am patit la fel, am devenit obsedat de like-uri, postam chiar chestii tari, melodii frumoase si nimic si cand vedeam cate-o poza cu o stirba cu 30 de like-uri turbam.am renuntat la el si ma simt liber.nu trebuie sa postezi ca sa primesti like-uri,stiu,fiecare om are nevoia subita de a se simti apreciat,chiar cu un banal gest like. Facebook-ul nu e asa,e plin de persoane false si pitipoance.
Nu pentru ca nu ai prieteni in cont, ci pur si simplu pentru ca ei dau like doar la cineva anume, cunostinte sau persoane iubite, ei nu apreciaza calitatea postarii, nici macar cantiatea.It sugerez sa te lasi de facebook,ia o bicicleta, aduna niste baieti din fata blocului, si mergeti la o plimare undeva pe un traseu mai lung, mai ales ca se incalzeste afara, va mult mai distractiv decat cu prieteni virtuali, vei fi liber.

| MyloveisJamaica explică (pentru suffarstar):

Mersi mult de raspuns!

| suffarstar a răspuns (pentru MyloveisJamaica):

Cu placere!

12 răspunsuri:
| Tibberiw a răspuns:

Nu esti popular.Get over it!(nu pune la suflet to ce zic eu)

| MyloveisJamaica explică (pentru Tibberiw):

Mai bine nu raspundeai!

| Tibberiw a răspuns (pentru MyloveisJamaica):

Imi pare rau atuncilaughing Probabil ar trebui sa nu te mai lasi afectat de ce spun unele sau persoane sau de cate like-uri primesti pe facebook.Have a good night!

| ovi93 a răspuns:

Pentru ca nu ai multi prieteni in lista.

| MyloveisJamaica explică (pentru ovi93):

Eu am 173 de prieteni

| AlinH05 a răspuns:

Incearca sa dai cat mai multe cereri de prietenie si o sa ai si like-uri. Da like-uri si imprieteneste-te cu ceilalti, si vei vedea ca ai sa primesti si tu mai multe.

| Ellena123 a răspuns (pentru AlinH05):

laughing Nu merge asa....Pana cand sa de-a cereri pana i-se blockeaza fb-ul?

| AlinH05 a răspuns (pentru Ellena123):

Pai eu de acum 2 zile am inceput sa dau mai multe cereri, si am cu 150 de prieteni mai multi si nu mi l-au blocat laughing nu dai asa la intamplare. doar la aia cu care ai si prieteni comuni

| Ellena123 a răspuns (pentru AlinH05):

Si eu am facut asa si o saptamana am avut fb blocat laughing

| megasalexandros a răspuns:

Pentru ca nu esti fata big grin