| dididiana a întrebat:

As dori sa imi spuneti niste jocuri de petrecere pentru clasa a 6 de gen ochi albastri, adevar sau provocare etc. Puteti sa imi spuneti jocuri inventate de voi big grin

Va multumesc
va pup dulce si o seara buna!

2 răspunsuri:
| SMTHING a răspuns:

"foc in sura" Un jucator intreaba un alt jucator pe cine ai salva dintre(numele cuiva)si(numele cuiva). Raspunsul trebuie sa fie sincer iar el(ea) trebuie sa aleaga dintre preteni sai (nu e cine stie ce joc dar cand e plictiseala mare vezi ce intreses au astia laughing )
"procent"Un jucator intreaba altu (cat la suta/cand ai vrea sa se termine jocul/iubeste pe etc)
"sticluta" se joaca asa: un jucator invarte o sticla, cand se opreste, aceasta pica cu dopul la cineva si cu -fundul sticlei- la altcineva. Cel caruia ii pica dopul primeste o provocare de la cel care a invariti sticla, dupa el(care a primit prov) invarte sticla da provocare celui care i sa ivit capacul si tot asawinking
"ultima carte" se joaca asa: alegi un nr de la 1 la 14, un jucatror trage o carte de joc, daca acea carte are numarul cartii tale, trebuie sa indeplinesti o porunca pusa de la cel care a tras cartea