| AdrianBogdan a întrebat:

Salutare TPU, in curand termin clasa a 8-a si inca nu sunt sigur la ce profil sa dau, pana de curand oscilam intre mate-info/ filologie/ stiinte sociale, asa, iar la liceul la care vreau sa dau profilul mate-info [cel la care voiam cel mai mult sa merg] a fost desfiintat, la filologie ma tot gandeam ca nu e pentru mine, asa ca vreau sa fac stiinte sociale, apoi sa urmez o facultate de drept pentru a deveni procuror. Ceea ce vreau sa va intreb de fapt este ce ore o sa fac si ce alte oportunitati as mai avea daca as urma acest profil. Astept raspunsuri, va multumesc.

2 răspunsuri:
| hop3btm a răspuns:

Pai la stiintele sociale faci cam din toate materiile.

| ThisIsSucks a răspuns:

Pai se fac aproape aceleasi ore ca si la filologie dar la stiinte sociale este mult mai simplu.Bafta incontinuare!