| BananaSuparata a întrebat:

Saptamana viitoare, pe 8/9 iunie merg la munte, in excursie. Mergem vreo 50 de copii. Ce as putea sa iau cu mine pe drum? E drum de vreo 2-3 ore. Ce sa iau in ghiozdan, ce sa fac acolo? Ce sa fac pe drum? Nu vreau sa ma plictisesc. Dormim acolo o zi, ce as putea face seara?

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Ia-ţi în primul rând câteva sandwich-uri, biscuiţi, napolitane, ciocolată, ceva de ronţăit, ceea ce îţi place ţie. Sandwich-urile sunt cele mai importante. În prima zi ele îţi vor ţine de foame. Nu cred că mergeţi imediat ce ajungeţi undeva să mâncaţi.
Ia şi o pungă de seminţe să mâncaţi seara în cameră.
În autocar să stai lângă cineva cu care te înţelegi bine ca să aveţi ce discuta. Pune-ţi muzică pe telefon şi ascultă la căşti.
La hotel puteţi să jucaţi cărţi, să faceţi farse, să faceţi poze. Vei vedea că nu te vei plictisi.
Eu am fost în excursie săptămâna trecută şi m-am distrat de minune. Am jucat cărţi pe pedepse.
Distracţie plăcută!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Pai lucrurile de baza:niste sandwich-uri,
apa, haine mai grosute sau mai subtiri(depinde de vreme), lucruri ce tin de igiena personala, iti poti lua carti de joc sau de studiu.
Te pup!

| Andreea_Maria-andra_1979 a răspuns:

Si eu merg in excursie si dorm o zii acolo si o sa-mi iau mancare pe drum si cceva sa ma distreza telefon, jucarie etc.