| pisciutza19 a întrebat:

Se poate face baie azi?(Ziua de boboteaza)?

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da, nu mai credeti toate superstitiile astea.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mersi pentru fundă

| pisciutza19 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Cu multa placere... oricand la orice ora.

| Stefan123x a răspuns:

O intrebare demna de TPU!

| AndreeaAndreeoff a răspuns:

Pe 6 ianuarie, preoţii sfinţesc apele, iar cei care se stropesc sau se îmbăiază în apa sfinţită sunt feriţi de rele şi de boli. Totuşi, dacă stropirea cu agheasmă este permisă, nu este bine să te speli pe cap sau să speli rufe, pentru că se spurcă apele, spun bătrânii.

| LordEgo a răspuns:

Ce ciudat e ca sunt atat de multe sarbatori fara niciun sens aproape in fiecare saptama / luna si nici macar nu stiti ce se poate face si ce nu... Foarte ciudat.

| سربان_ماريانا_1994 a răspuns:

Eu știu că nu...pentru că toata apa e sfințită.

| Adrian_Kiru_M._2001 a răspuns:

Desigur.