| fuckThisLife a întrebat:

Secretul vietii nu este sa ai tot ceea ce iti doresti, ci sa-ti doresti tot ceea ce ai.
Ti-ai mai putea dori ceea ce ai deja?

6 răspunsuri:
| Jane a răspuns:

Nu la asta se refera citatul. Ideea este sa nu fii mereu nemultumit si sa iti doresti ceea ce nu poti avea, ci sa apreciezi si sa iubesti ceea ce ai. Sper ca te-am ajutat!

| Phantasmagoria a răspuns:

Depinde despre ce e vorba. Daca vorbim despre prieteni, pe astia ii doresc chiar daca ii am...dar chestiile materiale nu le pot dori daca le am deja.

| basexcu a răspuns:

Pai asta e un non-sens.Din moment ce am acel ceva, nu o sa-mi mai doresc in continuare acel lucru pentru ca il am deja.

| Bossulet a răspuns:

Nuhappy secretul vietii este sa stii sa pretuiesti fiecare moment sa te bucuri de fiecare clipa si sa incerci sa traiesti cat mai multe clipe fericite!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, sa gasesti intrebari inteligente si din care sa fructifici ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da dar ar trai tata totu ar fi total diferitsad