| cristicosan a întrebat:

Spuneti-mi si mie cum pot sa fac muschi la brate, picioare si abdomen in vreo 2-3 luni dar nu la sala...asa pe acas (am doar 2 gantere)

3 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Daca muschii astia ar fi aluat sa creasca stand intr-un loc ar fi ceva. Fara putin efort nimic, dar absolut nimic nu se castiga stand

| Ady00pk a răspuns:

1.Ai spus fara sala
2.Mai pui si conditii ca vrei in 2-3 luni
Ce naiba frate?!? iti spun eu ca vei fi dezamagit! in 2-3 luni se v-a vedea diferenta dar nu spectaculoasa(mai ales daca nu mergi la sala). daca ai motivatie si te dedici(ceea ce putini au) vei reusi.
Uite un exercitiu pentru brate: http://www.youtube.com/watch?v=ggSmQiAfyd0
Abdomen>Abdomene obisnuite(probabil stii)
Picioare>tii ganterele in mana(spatele drept) si faci genuflexiuni.Alergi mult(incearca sa alergi in deal, panta inclinata mult)
Si cel mai important alimentatia>Oua(albusuri 8-10/zi, galbenusuri 1-2 pe saptamana)Carne(vita, peste, piept de pui), Lapte(cat de mult poti dar nu exagera! eu pot bea 3 litri de lapte/zi unii de la 1 litru le vine rau sau dau in diaree asa ca bea cat sa iti fie bine) legume(incearca sa faci o mancare combinata din legume si carne.)
In rest multa vointa:) bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru brate si piept, fa flotari(incepe cu 20-30/zi si avanseaza pe parcurs la 50)si combina-le cu exercitii cu gantere.Pentru gambe ajuta genuflexiunile(incepe tot cu 20-30 si pe parcurs avanseaza la 50-maxim 60). Fa-le o data la doua zile. Daca consideri ca e nevoie de mai multe flotari si/sau genuflexiuni, poti face mai multe decat ti-am propus eu.Pentru definirea abdomenului, fa abdomene, intre 50-100(maxim), o data la doua zile(e bine sa incepi tot asa; usor, cu 20-30). Succes.