| Nane a întrebat:

Spuneti-mi si mie niste filme cu inchisori happy

Răspuns Câştigător
| мяaρѕмσкє a răspuns:

Undisputed 1,2, 3:Este un film cu lupte in inchisoare,directorul ii obliga sa se lupte. Poate ai auzit de el,e cu Uri Boyka, George Chambers, etc.
Animal Factory(Inchisoarea Durilor):Ron, un tanar subtirel, provenit dintr-o familie buna este condamnat la inchisoare pentru detinere de marijuana. Aici il intalneste pe Earl Coplan, un "vietas" care se simte atras de tanarul puscarias cu sentimente paterne inexplicabile si-l acopera cu "aripa" sa protectoare.
Filmul exploateaza aceasta ciudata relatie, integrarea unui tanar fragil intr-un mediu al durilor si lupta zilnica pentru supravietuire in locul unde violul si bataia sunt zilnice.
Tensiunile inter-rasiale, teroarea sustinuta de condamnati si gardieni in aceeasi masura, si drogurile omniprezente conduc la o existenta dura si nedreapta.
Acestea sunt preferatele melehappy.
Sper sa iti placa!

4 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Felon, mi se pare super.

| GoguStrigoi a răspuns:

Resident evil, Prison Breack

| Cold a răspuns:

Prison brake parca?laughing)

| asdaf a răspuns:

The last castle - foarte interesant