| anonim_4396 a întrebat:

Spuneti-mi si mie setari pentru aparatul Nikon l 810 sa iasa pozele mai clare si pentru macro. big grin, sau daca mai are cineva aparat sa-mi spuna ce setari a pus.

Răspuns Câştigător
| virusake a răspuns:

Pentru macro nu poti face decat sa folosesti comanda cu acelasi nume. O selectezi cu camera pornita apasand tasta in jos si selectand simbolul macro (acea floare).

Eventual, pentru subiecte nu atat de apropiate poti folosi din meniul de scene, close-up.

2 răspunsuri:
| Broadband a răspuns:

Poze cat mai clare? rezolutie maxima si modul automat recunoastere scena isi schimba setarile si culorile si alea alea in functie de ce fotografiezi, flori, peisaje etc

| Q69 a răspuns:

De cand ai camera foto?
in ce mod folosesti camera?
ai modurile manuale P, A, S, M
multe presetari
si un mod automat
este mult de explicat dar in primul rand nu stiu ce vrei sa faci ca sa pot sa explic