| Șosețică a întrebat:

Stie cineva de unde pot sa cumpar hartie pentru facut origami sau mai bine zic pentru facut stelute din hartie XD ca vreau si eu sa ma apuc, dar am vazut ca cei care aveau tutoriale pe youtube aveau parca o hartie speciala tongue

1 răspuns:
| Ayame17 a răspuns:

Nu e neaparat nevoie de hartie speciala, se poate face si din hartie normala, doar ca stelutele vor iesi mai groase si este un pic mai greu de pliat hartia. In general, hartie de origami ai putea gasi la librarie, dar acum depinde si in ce oras stai. Eu una, in Mangalia nu am reusit sa gasesc.