| 4Fun a întrebat:

Stiti ceva filme in care joaca Jonny Depp? (Actoru meu pref) :X .tnx.`

Răspuns Câştigător
| billy69 a răspuns:

Filme cu Johnny Depp

* Sin City 3 (2012) - Wallace
* The Lone Ranger (2012) - Tonto
* Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides (2011) - Jack Sparrow
* Rango (2011) - Rango (voce)
* Shantaram (2011) - Lin/Shantaram
* Alice in Wonderland / Alice în Ţara Minunilor (2010) - Palarierul cel nebun
* Dark Shadows (2010) - Barnabas Collins
* My Word Is My Bond (2010) - Roger Moore
* The Rum Diary (2010) - Paul Kemp
* The Three Stooges (2010) - Moe Howard (zvonit)
* Public Enemies / Inamicii publici (2009) - John Dillinger
* The Imaginarium of Doctor Parnassus (2009) - Tony
* When You're Strange (2009) - Narator
* Gonzo: The Life and Work of Dr. Hunter S. Thompson (2008) - Narator
* Joe Strummer: The Future is Unwritten / Joe Strummer: viitorul e nescris (2007) - el insusi
* Pirates of the Caribbean: At World's End / Piraţii din Caraibe: La capătul lumii (2007) - Jack Sparrow
* Sweeney Todd: the Demon Barber of Fleet Street / Sweeney Todd: Barbierul diabolic din Fleet Street (2007) - Sweeney Todd
* Deep Sea 3D (2006) - Narator (Voce)
* Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest / Piraţii din Caraibe: Cufărul Omului Mort (2006) - Jack Sparrow
* 101 Juiciest Hollywood Hookups / Cele mai interesante 101 cupluri celebre (2005) - El insusi
* Charlie and the Chocolate Factory / Charlie si Fabrica de Ciocolata (2005) - Willy Wonka
* The Libertine / Libertinul (2005) - Rochester
* Tim Burton's Corpse Bride / Mireasa Moartă (2005) - Victor (voce)
* Finding Neverland / In cautarea Taramului de Nicaieri (2004) - James Barrie
* Secret Window / Fereastra secretă (2004) - Mort Rainey
* Once Upon a Time in Mexico / A fost odata in Mexic - Desperado 2 (2003) - Agentul CIA Sands
* The Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl / Piratii din Caraibe: Blestemul Perlei Negre (2003) - Capitanul Jack Sparrow
* Lost in La Mancha (2002) - el insusi
* Blow / Visul alb (2001) - George Jung
* From Hell / Din Iad - Jack Spintecatorul (2001) - Inspectorul Frederick George Abberline
* Before Night Falls / Viata si epoca lui Reinaldo Arenas (2000) - Bon Bon
* Chocolat / Ciocolata cu dragoste (2000) - Roux
* The Man Who Cried (2000) - Cesar
* Sleepy Hollow / Legenda călăreţului fără cap (1999) - Ichabod Crane
* The Astronaut's Wife / Sotia astronautului (1999) - Spencer Armacost
* The Ninth Gate / A noua poarta (1999) - Dean Corso
* Fear and Loathing in Las Vegas / Spaima si scarba in Las Vegas (1998) - Raoul Duke
* Donnie Brasco (1997) - Donnie Brasco / Joe Pistone
* The Brave / Pretul mortii (1997) - Raphael
* Dead Man (1995) - William Blake
* Don Juan DeMarco (1995) - Don Juan
* Nick of Time / Crima contra cronometru (1995) - Gene Watson
* Ed Wood (1994) - Edward D. Wood, Jr.
* Arizona Dream (1993) - Axel Blackmar
* Benny & Joon / O dragoste trasnita (1993) - Sam
* What's Eating Gilbert Grape? / Arnie (1993) - Gilbert Grape
* Cry-Baby / Lacrimi de fata (1990) - Wade Walker
* Edward Scissorhands / Edward Mâini-de-foarfece (1990) - Edward Scissorhands
* 21 Jump Street (1987) - Tom Hanson
* Platoon / Plutonul (1986) - Lerner
* A Nightmare on Elm Street (1984) - Glen Lantz

6 răspunsuri:
| crisS a răspuns:

Mie mi-a placut foarte mult Cry Baby ( cu johnny in rolul principal) era foarte tanar si sexy happy

| www a răspuns:

Te uiti pe wikipedia si vezi.

| billy69 a răspuns:

Cu multa placerea! happy

| 4Fun explică:

Ms

| Ra a răspuns:

Blow... interesant film laughing smug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, si mie imi place tare mult Johnny Depp. Ultimul film vazut cu el e "Public Enemies". Frumusel, joaca tare bine. Poti citi un review, vedea un trailer si descarca subtitrarea de aici: http://szankacs.com/2009/public-enemies/