| TheFool a întrebat:

Imi puteti da cateva filme in care joaca Jhonny Depp?

7 răspunsuri:
| marynwtza a răspuns:

Http://www.cinemagia.ro/filme-cu-johnny-depp-1526/ si mai gasesti si detalii despre fiecare film pe care l a jucat

| LoquitaSeMutaInViataReala a răspuns:

Hmmm... piratii din caraibe, sau alice in tara minunilor...

| Chrristina a răspuns:

Piratii din Caraibe
Charly si fabrica de ciocolata

| abcdfegbhwrthbfwsrtg a răspuns:

Filme cu Johnny Depp Vezi filme
The Lone Ranger (2014) - Tonto
Dark Shadows (2012) - Barnabas Collins
Sin City 3 (2012) - Wallace
The Three Stooges (2012) - Moe Howard (zvonit)
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides / Piraţii din Caraibe: Pe ape şi mai tulburi (2011) - Jack Sparrow Trailer
Rango (2011) - Rango/Lars (voce) Trailer
Shantaram (2011) - Lin/Shantaram
The Rum Diary (2011) - Paul Kemp
Alice in Wonderland / Alice în Ţara Minunilor (2010) - Palarierul cel nebun Trailer
My Word Is My Bond (2010) - Roger Moore
The Tourist / Turistul (2010) - Frank Trailer
Public Enemies / Inamicii publici (2009) - John Dillinger Trailer
The Imaginarium of Doctor Parnassus / Dr. Parnassus (2009) - Tony Trailer
When You're Strange (2009) - Narator
Gonzo: The Life and Work of Dr. Hunter S. Thompson (2008) - Narator Trailer
Joe Strummer: The Future is Unwritten / Joe Strummer: viitorul e nescris (2007) - el insusi Trailer
Pirates of the Caribbean: At World's End / Piraţii din Caraibe: La capătul lumii (2007) - Jack Sparrow Trailer
Sweeney Todd: the Demon Barber of Fleet Street / Sweeney Todd: Bărbierul diabolic din Fleet Street (2007) - Sweeney Todd Trailer
Deep Sea (2006) - narator (voce) Trailer
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest / Piraţii din Caraibe: Cufărul Omului Mort (2006) - Jack Sparrow Trailer
101 Juiciest Hollywood Hookups / Cele mai interesante 101 cupluri celebre (2005) - El insusi
Charlie and the Chocolate Factory / Charlie si Fabrica de Ciocolata (2005) - Willy Wonka Trailer
The Libertine / Libertinul (2005) - Rochester Trailer
Tim Burton's Corpse Bride / Mireasa Moartă (2005) - Victor (voce) Trailer
Finding Neverland / În căutarea Tărâmului de Nicăieri (2004) - James Barrie Trailer
Ils se marièrent et eurent beaucoup d'enfants / Fericiţi până la adânci bătrâneţi (2004) - L'inconnu Trailer
Secret Window / Fereastra secretă (2004) - Mort Rainey Trailer
The Buried Secret of M. Night Shyamalan / Secretul lui M. Night Shyamalan (2004) - el însuşi
Once Upon a Time in Mexico / A fost odata in Mexic - Desperado 2 (2003) - Agentul CIA Sands Trailer
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl / Piraţii din Caraibe: Blestemul Perlei Negre (2003) - Capitanul Jack Sparrow Trailer

| ionutVUVUZELA a răspuns:

Pirates of the carribean

| Kennedy97 a răspuns:

Piratii din Caraibe

| blackrose7911 a răspuns:

2010 Alice in Wonderland Tim Burton The Mad Hatter
2009 Public Enemies Michael Mann John Dillinger
2009 The Imaginarium of Doctor Parnassus Terry Gilliam Imaginarium Tony Nr.1
2007 Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street Tim Burton Ben Barker/Sweeney Todd
2007 Pirații din Caraibe 3 (Pirates of the Caribbean 3) Gore Verbinski Captain Jack Sparrow
2006 Pirații din Caraibe: Cufărul omului mort (Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest) Gore Verbinski Jack Sparrow
2005 Mireasa moartă (Corpse Bride) Tim Burton și Mike Johnson Victor Van Dort (voce)
2005 Charlie și fabrica de ciocolată (Charlie and the Chocolate Factory) Tim Burton Willy Wonka
2004 Libertinul (The Libertine) Laurence Dunmore Rochester
2004 In cautarea Taramului de Nicaieri (Finding Neverland) Marc Forster Sir James Matthew Barrie
2004 Fereastra secretă (Secret Window) David Koepp Mort Rainey
2003 A fost odata in Mexic - Desperado 2 (Once Upon a Time in Mexico) Robert Rodriguez Sands
2003 Pirații din Caraibe: Blestemul Perlei Negre (Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl) Gore Verbinski Jack Sparrow
2001 Din Iad - Jack Spintecătorul (Letter from Hell) Albert Hughes și Allen Hughes Inspector Fred Abberline
2001 Visul alb (Blow) Ted Demme George Jung
2000 Ciocolată cu dragoste (Chocolat) Lasse Hallström Roux
2000 Viața și epoca lui Reinaldo Arenas (Before Night Falls) Julian Schnabel Bon Bon/Teniente Victor
2000 The Man Who Cried (The Man Who Cried) Sally Potter Cesar
1999 Legenda călărețului fără cap (Sleepy Hollow) Tim Burton Ichabod Crane
1999 Soția austronautului (The Astronaut's Wife) Rand Ravich Spencer Armacost
1999 A noua poartă (The Ninth Gate) Roman Polanski Dean Corso
1998 Aventuri în Las Vegas (Fear and Loathing in Las Vegas) Terry Gilliam Raoul Duke/Hunter S. Thompson
1997 The Brave (The Brave) Johnny Depp Raphael
1997 Donnie Brasco (Donnie Brasco) Mike Newell Donnie Brasco/Joseph D. "Joe" Pistone
1995 Crimă contra cronometru (Nick of Time) John Badham Gene Watson
1995 Călătorie spre eternitate (Dead Man) Jim Jarmusch William Blake
1995 Don Juan DeMarco (Don Juan DeMarco) Jeremy Leven Don Juan
1994 Ed Wood (Ed Wood) Tim Burton Ed Wood
1993 Ce-l roade pe Gilbert Grape (What's Eating Gilbert Grape) Lasse Hallström Gilbert Grape
1993 Benny și Joon, o dragoste trăsnită (Benny & Joon) Jeremiah S. Chechik Sam
1993 Căutătorul de vise (Arizona Dream) Emir Kusturica Axel Blackmar
1990 Edward Mâini-de-foarfecă (Edward Scissorhands) Tim Burton Edward Scissorhands
1990 Lacrimi de fată (Cry-Baby) John Waters Wade Walker
1986 Plutonul (Platoon) Oliver Stone Gator Lerner
1985 Hotel particular (Private Resort) George Bowers Jack
1984 Coșmar pe Elm Street (A Nightmare On Elm Street)
fundita?