| Cristi_Nechitoi_1984 a întrebat:

Stiti daca jocurile de gameboy classic, gameboy color, etc merg si pe gameboy advance sp?

FUNDA!

2 răspunsuri:
| Yuzoo a răspuns:

Deci jocurile de gameboy normal merg pe gameboy color (gameboy poket + gameboy color). Jocurile pentru de gameboy advance/advance sp sunt cele de advance, color, poket. Jocurile pentru Nintendo DS sunt cele de DS si cele de gameboy advance/sp (fara color si poket) iar cele de 3DS contin doar cele de 3DS si DS. Mai pe scurt jocurile de gameboy, gameboy color merg 100% pe gameboy adveance/ advance SP. Sper sa-ti fi fost de ajutor.

| Go3g3 a răspuns:

Normal ca merg