| smileysmiley a întrebat:

Stiu ca cererea mea de ajutor din partea voastra o sa va para, cam, ciudata dar totusi va rog sa ma ajutati big grin
Un baiat din scoala, care este cu un an mai mare ca mine respectiv clasa a8a si eu a7a are clasa chiar langa mine si ma iubeste. In seara asta m`a intrebat daca vreau sa fiu cu el si eu am zis nu, pentru ca nu-l plac pe el eu iubesc pe altcineva si a zis ca din seara asta suntem straini, nu ne cunoastem si ca nu`i mai pasa de mine nici daca as pati ceva grav.
As vrea totusi sa mimez aceasta, durere. Adica sa ma prefac vreodata ca [,] cad, si ca ma lovesc rau si sa fie si el de fata sa vad daca i`ar pasa... dar sa fie ceva "real" adica credul si sa nu stie nimeni ca ma prefac... dar nu stiu ce sa fac ca sa mimez asta
Ma ajutati si pe mine? Va rog...cum as putea sa cad, sa folosesc pe cineva fara sa`si dea seama, dar nu doar sa ma lovesc si gata, sa fie ceva mai serios.
Va rog o idee, stiu ca suna prostesc dar vrea sa vad cui i`ar pasa de mine.
Va rog muuuuuuuuult astept repede raspunsuri puppy dog eyes

11 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Nu e bine ca vrei sa-l mai pui inca la o incercare. E destul ca i-ai respins dragostea. Sigur ca il doare si nu mai vrea sa fiti prieteni pentru a nu-si alimenta suferinta. Ceea ce vrei tu este un mod egoist de a-i produce inca o suferinta! Cum crezi ca se va simti cand va vedea ca te joci cu sentimentele lui? Ii va pasa sigur de tine, dar il vei si dezamagi serios cand va vedea ca esti si prefecuta!

| cornculapte a răspuns:

E o prostie ce vrei tu sa faci, fara suparare. Daca 'te iubeste' (ai grija, e un cuvant mare si nu cred ca l-ai folosit in adevaratul lui sens) e imposibil ca iubirea sa-i treaca peste noapte. Cand iubesti pe cineva nu poti sa spui dintr-o data 'stop!' si sa-ti dispara toate sentimentele, deci fii sigura ca inca ii mai pasa de tine, dar vrea sa para indiferent, sa iti arate tie ca nu depinde de tine, sa iti arate ca nu sufera pentru ca l-ai respins. E orgoliul baietilor, n-ar recunoaste niciodata, dar tine la tine. Nu e nevoie sa faci experimente ciudate ca sa afli. Nici sa nu incerci, poate, cine stie, patesti ceva dintr-un simplu joc si se ajunge prea departe.

| baru a răspuns:

Nimanui nu-i pasa de tine Si nu de tine De noi toti. Pe aceasta lume suntem singuri. Indiferent ce vei face totul este si va fi teatru Si cea ce faci tu si cea ce vor face ei. Ca atare eu spun sa lasi treburile astea deoparte si incearca sa mergi pe o singura cale in viata. Vei avea mai mult de castigat Legat de dragoste va veni sigur atunci cand nici nu te vei astepta. Eu sunt sigur ca vei fi fericita si-ti doresc din suflet Pa

| Derye a răspuns:

Te ajut eu.

Mergi in bucatarie (stii care'i aia nu? aia cu frigider aragaz... sper ca stii ce'i ala frigider), cauti prin sertare (alea ce arata ca niste cutii de chibrituri) iei un cutit, mergi la prietenul tau si te prefaci ca te spanzuri cu el, sa vedem ce reactie are.
Are 2 variante: iti trage scaunul, te "ajuta" el sa iti iei viata.

Apoi vezi cata coliva se consuma la inmormantare, si vezi cui ii pasa de tine.

Multa bafta!

| Brotacelu a răspuns:

Arunca-te in cap de la et 1... o sa fii destul de credula si in plus poate iti vine mintea la cap.
Cum sa mimezi o durere? pai ori vrei sa fii cu el sau nu? nici tu nu stii ce sa faci.
Nu stiu ce explicatii sa iti dau cand tu ai 13-14 ani thinking

| CatalinaMarina a răspuns:

Da nu-i mai bine sa te prefaci ca mori sh vei vedea cine vine la inmormantarea tastraight face? Glumesclaughing

| portocalăăă a răspuns:

Paai. daca ai niste machiaje bune, poti face o treaba minunata.
Exemple de idei:

1.Sa te faci vanata pe la ochi(sau pe corp, unde vrei), bineinteles, cu ajutorul machiajelor, nu de-adevaratelea.Si spune-i ca x ti-a facut vanataile.Si vezi ce spune.
2.Cand esti in fata lui, improvizeaza o cazatura falsa si vezi daca iti sare in ajutor.

Asa vezi daca-i mai pasa.
Succes. Poate-mi spui si mie ce s-a intamplat.
Fundita?batting eyelashes

| Agnuluc a răspuns:

Pai iesi cu un baiat, treci pelanga el si vezi daca face urat inseamna ca te place.pai si daca tear placea, nu ziceai u ca iubesti pe altcineva?

| Vampii a răspuns:

Pai...incearca sa te prefaci ca te certi cu o prietena si ea te impinge iar tu cazi si te prefaci ca iti luxezi glezna si nu poti sa mergi dar asta sa fie atunci cand el e aproape de tine iar daca el tine cu adevarat la tine te ajuta sa te ridici cel putin si daca intr-adevar te place lupta pentru iubirea ta nu iti spune ce ti-a spus atunci.in orice caz succes! pop

| chrystyna a răspuns:

Mai, nu stiu daca e bine ce vrei u sa faci.Adica,nu stiu, ca sa vezi daca ii pasa de tine, puteai sa-i sp sa fiti prieteni pentru inceput, ca sa il cunosti, etc si vedeai in tp daca ii pasa.Asa,cevrei u sa faci, nu stiu.Ai putea sa joco volei, fotbal si sa-i sp cuiva sa te impinga asa, ca fault si sa vezi o reactie. Dar nu crezi ca te-ai rani degeaba? Adica la o faza de asta, el poate nici n-ar avea tp sa observe si chiar daca i-ar pasa, tinand cont ca l-ai respins, poate sa tina in el.Si daca ii pasa de tine, cred ca incerca cumva sa-ti fie prin preajma, nu sa-ti sp ca st straini.Intelegi?
parerea mea. Bafta!

| Lola Landers_8821 a răspuns:

Paii...
ai putea sa pici dintrodata si ii spui ca ti sa facut rau

dar mai intei ar trebui sa ii zici ceva sa te observe si apoii BANG

vine faza cea mare
tongue

fundtisabig grin?