| GirlOfDeath a întrebat:

Stiu ca e o intrebare prosteasca dar cine crede in magie de pe site? Sunt curioasa sa vad.

10 răspunsuri:
| adriangabor92 a răspuns:

Dar magia este puterea mintii. happy. si, nu e vorba de superstitii. e cu totul alt lucru, pentru ca unele superstitii sunt pur si simplu inventii ale oamenilor ce nu au avut ceva mai bun de facut. "magie", acest cuvant poate avea foarte multe intelesuri, in diferite contexte, doar ca, omul in general se gandeste la intelesul superficial, si anume, cand aude "magie" se gandeste in principal la magie neagra, deci, cred ca ar fi fost mai bine spus "vrajitorie". blestemele pot fi facute si de un om obisnuit, suparat in profunzime pe ceva, cineva anume, si, in functie de puterea gandului, puterea transmisiei acelei "urari", ele se pot lega, sau nu. bineinteles ca exista oameni cu "doctorat" in magie, exersati in asa ceva.cum ar fi vrajitoarele, sau, pur si simplu oameni cu puteri inascute. nu subestimati aceste lucruri, ci incercati sa le vedeti

| thealchemist a răspuns:

Eu

| mihaibrasov a răspuns:

Magie, paranormal, spiritualitate, esoteric... Toate acestea exista sub o forma sau alta. Cauta pe scribd carti in domeniu (iti recomand o carte cu numele "Inuaki, reptilianul din mine"), carte care s-ar putea sa te puna pe ganduri...

| pengu a răspuns:

Magia exista, oricat de prosesc suna pentru cei care spun ca "daca nu crezi in ceva, atunci nu exista" si unii oameni o folosesc, desi nu ar trebui. happy

| Crissuu a răspuns:

Eu big grin. Dar doar la unele trucuri

| PCDemon a răspuns:

Cine poate sti?
Numai Dumnezeu stie cu adevarat daca exista sau nu!
Nu mai trageti asa concluzii!
Magie, Vrajitorie, Blesteme nu sunt de la Dumnezeu!
Sunt de la Diavol!
Am mai auzit eu de unu care a incercat o faza cu Blood Mary,
Nu s-a intamplat nimic. s-a uitat in oglinda si...nimic...
dar cand a vrut sa iasa din baie a alunecat si si-a rupt piciorul!

Magia poate ca exista. dar nu e de la Dumnezeu!

Nu incercati! E dreptul vostru... dar sa nu uitati: ''Curiozitatea a ucis pisica!''

| GirlOfDeath explică:

Dar ce ati zice daca auziti ca un om e inger?

| GirlOfDeath explică:

Am citit ynuaki dar nu am terminat si imi place mult cartea, e interesanta

| MaryWhiteRose a răspuns:

Si eu cred :X ziceti ce vreti dar nu sunt nebuna.Adica daca ar fi doar niste prosti de unde stiu oamenii atatea legende? Chiar toate sa fie inventate? Nu prea cred, dar cu siguranta nu cred in vrajitoarele alea care dau in carti sau chestii de genul, alea sunt doar si numai prostii -.-'.

| Corvis a răspuns:

Eu cred