| Villy0po a întrebat:

(sunt baiat)cum sa ma imbrac la banchet? eu m-am gandit la ceva elegant(costum)... funda si vot cine imi da cea mai cool idee si eventual poze cu hainele respectiva ca sa-mi fac o idee...winking

Răspuns Câştigător
| DyaElla a răspuns:

Cred ca ma pricep sa dau sfaturi la fete acum si la baietzi...nu stiu sigur dar incerc. Tinand cont ca e banchet te imbraci elegant, da! Cu siguranta un costum
* Costum elegant gri cu o camasa roz putin pal (adica nu aprins) si o cravata ( ca va stiu eu, baieti nu le place papionul prea tare), deci cravata rosie-grena cu sakoul putin mai scur pentru a se vedea maneca camasii si pantofi putin ascutit ( nu f tare)
* Costumul clasic negru ( cu sau fara dungulitze) cu o camasha preferabil alba si pantofi ...cred ca cel mai bine s`ar potrivi cei putin mai patratzi
* Costum bej-maron deschis ar merge cu o camasha alb creol daca e putin mai inchis sau o noantza de maron daca este costumul bej, pantofi orice forma culoare asortata, desigur maron in ambele cazuri
* costumul alb nuprea e potrivit pentru banchet asa ca variantele de mai sus st cele mai bune
App sa nu uiti de trandafirul sau servetzelul din buzunarul sakoului sau de acul de la cravatawinking un ceas ar fi potrivit si atentie sa nu stai cu sakoul desfacut (ori ti`l dai jos ori il ti inchis). Freza-pe masura, banuiesk ca esti intr`a 8 a sau a 12 a ( nu conteaza), freza putin mai rebela sa nu pari un clasic din anii '60... o creasta ceva sau dat intr-o parte si putin ciufulit
mult succes si distractie placuta
PSbig grinaca nu`ti pl pantalonii de la costum rezolvi cu o pereche de jans sau chiar blugii clasiciwinking

10 răspunsuri:
| Dreamer a răspuns:

Eu iti recomand un costum cambrat si lucios... ceva de genul http://cdn2.iofferphoto.com/......-c3b6f.jpg

| DyaElla a răspuns:

Hey daca doresti poti sa-ti cumperi un costum de piele... e foarte tare si st sig ca fetelor le vor placea. Costumul de piele negru-lucios cu un tricou alb putin stil goticwinking

| DyaElla a răspuns:

Ma bucur ca te-a ajutat
si app mersi de fundita chiar daca eu nu oftez pentru ea
:*

| friday a răspuns:

Cred ca un outfit de genul asta ar fi cool,comod,si n-ai putea da gres cu el, si nici n-ar parea prea fortat.
o sa iei si din anonimat, mai ales ca banuiesc ca ceilalti colegi o sa vina toti la costum.
http://www.b-sidebywale.com/......wayne2.jpg
si mai sunt outfituri de-ale lui lil wayne care te-ar putea inspira.

| PuFoS97 a răspuns:

Poi pentru inceput depinde cum iti place tie sa te imbraci...dc nu imbini utilul cu placutul.eu m-as gandi la niste blugi cu un tricou cu maneca scurta cu guler gen camasa si un sacou...cred ca o sa arati super.bafta

Funda?

| PaulaMihoc a răspuns:

Ai putea sa alegi stilul smart casual si sa nu iti pui un costum dintr-o singura piesa. Eu as spune ca un sacou si o pereche de pantaloni casual ar fi super. Dar ca sa ai de unde sa iti gasesti inspiratia poti intra si aici http://bit.ly/poze-album.

| CeViata a răspuns:

Salvari negri su camasa alba si cu sacou dina stil pinguin si cu niste tenesi da nu dinaia naspa de aia negri cu talpa groasa allbawinking Bafta!kiss

| Brunette_4807 a răspuns:

Poti opta pentru niste blugi cu un tricou si in loc e geaca un sacou elegant pentru a crea un echilibru intre elegant si copilaresc. genual asta de sacou ( http://www1.yoox.com/......s/sr_men80 ) se poarta foarte mult. sper ca iti place si intelegi ceea ce ti-am recomandat.

| paulikaa a răspuns:

Un costum croit bine pe corp sa aiba un aspect frumos,nu ca si cum ar sta pe umeras,dar daca vrei ceva mai ok sa nu fi chiar la costum si nu ar da gres : poti luat niste blugi negri,o camasa alba,bretele,cravata, butoni ceva si ar merge bine sau peste camasa, o vesta neagra gen cum sunt la costum doar ca pentru pantalonii de blugi.Alceva mai bun nu-i trece prin cap...

| narcisa_7355 a răspuns:

sunt fata! si nu cred ca la banchet ar fi potrivit costum (pana la urma este o petrecere) te-as recomanda pantaloni albidaka nu blugi dar culoarea mai deschisa, un tricou verde aprins sau macar un turcoaz ca incaltaminte niste adidasi mai sclipitori merg perfect