| Wildie a întrebat:

Sunt de obicei foarte plictisita. Voi ce faceti cand va plictisiti?
As putea sa incerc si eu ce faceti :]

Răspuns Câştigător
| PerfectlyImperfect a răspuns:

Raspunde la intrebari pe TPU.
Cauta poze fashion. Uita-te la fenomene stranii daca iti plac laughing.Cel putin mie imi capteaza atentia b-).
Joaca-te IMVU ( daca ai ), daca nu intra pe miniclip, gasesti tu ceva laughing. Trimite mesaje pe tell. b-).
Sunt o gramada de chestii de facut thinking big grin

7 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Cauza pliciselii tale obisnuite cred ca este senzatia ta de suficientza care duce la o lipsa de activitate (fizica si intelectuala), adica o lene de a te misca si de a gandi, precum si lipsa de socializare (un anturaj diversificat: prieteni, cunostinte, rude) care tot din lenea de a gandi si a te misca se manifesta. Daca am intuit cauzele plictiselii tale, incearca sa elimini aceste cauze si, odata eliminate cauzele, nici efectul major(plictiseala) nu va mai fi prezenta. Bafta! Sa iti spun "pe concret" ce fac eu cand sunt plictisit nu iti pot spune, pentru ca niciodata nu am trait acest sentiment.

| darielle a răspuns:

Pai eu cand sunt plictisita asta fac:
1.mai vorbesc pe mess cu prietenii
2.ma joc pe calculator diferite jocuri...ar trebui si tu sa incerci aceste jocuri:Garden Party,Small Worlds,WeeWorld,IMVU,Miss Bimbo,Lady Popular, There, Meez etc.
3.Mai intru pe Facebook si comentez pozele altora ori ma joc jocuri de pe Facebook,si iti recomand It Girl!,Mall World,Barn Buddy,Farm Ville(cam plictisitor),Badoo(aplicatie), Fashion World, Market Street etc.
5.Mai intru pe hi5 tot asa sa comentez si sa ma joc,iti recomand jocurile:GoodGame Cafe,GoodGame Disco, Barn Buddy, Flower House etc.
6.Mai raspund la intrebrile de pe TPU.
7.Eu am un cont pe ORACOLUL MEU.Fa-ti si tu un cont si poti sa iti faci oracole si sa completezi oracole, si daca gasesti intrebari bune poti sa-ti faci si tu un oracol.
8.Fa o parada a modei.Imbraca-te cu hainele tale care iti plac cel mai mult si imagineaza-ti ca esti un fotomodel pe un podium.
9.Fa-ti un jurnal. Daca ai unul, mai scrie in el ce s-a mai intamplat.
10. Uita-te la TV.
11.Vizioneaza un film
12. Poti sa citesti daca vrei
13.Deseneaza,picteaza sau coloreaza
14.Asculti muzica
15.Fa o plimbare
16. Poti sa inviti un prieten la tine acasa sa va distrati sau sa esti afara
17.Mananca daca iti este foame
18. Daca nu ti-ai terminat temele, fa-ti-le!
19.Dormi daca vrei
20.Gandeste-te cum ar fi sa o intalnesti pe vedeta ta preferata'
21. Vorbeste la telefon cu cineva
22. Poti sa iti faci curat in camera
23.Iti faci unghiile
24. Poti sa te machiezi daca vrei
CAM ATAT! NU MAI STIU

Funda?

| BoomBoomToxic a răspuns:

Pai...
Cand am energie :
-Dansez
-Ma antrenez (fac sport)
-ma joc pe afara
-Imi fac curat in camera
daca n-am energie :
-Citesc
-ma joc la pc
-Ma uit la tv
Sau
-Ma aranjez la par
-Imi fac unghiile
-Mai vorbesc la tel
-Ma apuc sa caut chestii vechi de care imi amintesc
-Desenez...
-Caut filme pe pc si ma uit la ele
-caut poze pe pc...
-Imi fac poze
Sper ca Te-am ajutatwinkingwinking
Funda?

| LiaYapp a răspuns:

Eu citesc...ascult muzica...ma joc pe pc the sims 3

| iuliaiuliaiulia a răspuns:

Incepe sa scrii o carte.Sau un cantec.Incearca retete de prajituri...Deseneaza caricaturile cunoscutilor(e f amuzantbig grin),fa benzi desenate, invita-ti acasa cele mai bune prietene(pot dormi la tine), fa-i celei mai bune prietene un cadou manual(fara ocazie)

| WinTerDrEam a răspuns:

Joaca diferite jocuri pe calculator, single player ori multi players, cum ar fi San Andreas, sau Vice City... Mai sunt si altele. Trebuie doar sa cauti.

| blackangel_7400 a răspuns:

Ieşi în oraş şi fă multe cumpărături. Sau dacă nuţi plac cumpărăturile citeşte.