| anonim_4396 a întrebat:

Știe cineva dacă festivalul verii/berii se mai tine in Onesti anul acesta?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai daca se vorbeste sa se inchida crasmele, restaurantele si terasele, ce festival sa se mai tina?
Sunt mii de infectari cu COVID zilnic si tu crezi ca va ami exista vreun festival, sau spectacol anul asta?

| AlexandraElene9009 a răspuns (pentru Violleta2022):

Intreb și eu pentru ca vad ca la mare sunt mii de oameni inchesuiti, nu mai stiu ce sa întâmpla azi închid mâine deschid am întrebat nu trebuie sa Săriți repede nu am dat nimănui in cap!

| Violleta2022 a răspuns (pentru AlexandraElene9009):

Prostimea se duce inca la mare, crezand ca virusul il vede frumos si-l ocoleste, dar expunerea la el este grava si chiar mortala.
Uita de festivaluri si alte spectacole anul asta, ca nu se vor mai intampla. Deja se re-introduc restrictii si cine are creier, sta in casa si se pazeste, fiindca isi risca viata.

| AlexandraElene9009 a răspuns (pentru Violleta2022):

Draga nu cred ca ai vreun drept sa ne jignești nu am rugat pe nimeni sa îmi zică ce sa fac am întrebat atat dacă voiam in răspundeai dacă nu pa și gata, nu era nevoie de explicații și alte porcarii!

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

VERI si BERI se scriu cu doi de I.
Trecand de asta, ai auzit ceva de #COVID sau prin Moldova pe acolo chiar nu va pasa?

| AlexandraElene9009 a răspuns (pentru CiupercuțulCrăcănat):

Așa este am greșit, nu stiu de ce autocorectorul ma corecteaza dar in fine, mai zic odată am întrebat pentru ca vedeți și voi ca la mare sau altundeva oameni se inchesuie, am văzut o știre pe net ca s ar tine, și nu e ca nu îmi pasa AM ÎNTREBAT ȘI VA AMBALAȚI DE PARCA AM DAT IN CAP!

| ValentinGabi a răspuns:

Nu