| ioana181 a întrebat:

Tocmai acum in toata nebunia cu (scuzati cacofonia) Campionatul Mondial m-am gandit sa va intreb: Care e sportul vostru preferat? Mie, sincer, nici nu-mi place nici nu-mi displace fotbalul, dar cel mai frumos sport mi se pare handbalul. Nu inteleg de ce in Europa fotbalul e cel mai iubit sport desi exista si baschetul, natatia, echitatia, atletismul.

Răspuns Câştigător
| adamari a răspuns:

Eu sunt la fel ca tine, nu am nicio parere despre fotbal nici de bine nici de rau dar eu prefer sporturile precum gimnastica romaneasca, pacat ca nu mai exista inca o Nadia sau vreo Daniela Silvasi.Cine iubeste gimnastica stie despre ce vorbesc.

5 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Si mie imi place handbalul foarte mult. Urmaresc meciurile echipei nationale si ale echipei Oltchim de ani buni. Tenisul imi place de asemenea foarte mult si imi place sa urmaresc si Turneul celor 4 Trambuline. Urmaresc si gimnastica si le tin pumnii alor nostri de fiecare data. Din pacate insa fotbalul e mult mai promova pentru ca poate spala mai multi bani.

| karellen a răspuns:

Fara o ierarhie precisa, afara de fotbal: rugby, box, baschet, natatie, mma (mixed martial arts)

| Teo_6515 a răspuns:

Rugby si eu.

Exista o vorba: rugbyul este un sport de bestii jucat de gentlemani, fotbalul, un sport de gentlemani jucat de bestii iar fotbalul american, un sport de bestii jucat de bestii. Nu imi aduc aminte cine a spus-o dar mi-a ramas in minte.

| LorReen a răspuns:

Idem ulaughing Deci prefer handbalul, baschetul, voleiul( mergewinking )...

| everyyoueveryme a răspuns:

Tenis de masa:X
innot