| marsy a întrebat:

Trebuie sa fac un desen la tema,, respectul fata de sine si de ceilalti`` si nu prea am idei. cine ma ajuta?
:*:*:*:*

Răspuns Câştigător
| www a răspuns:

Gandeste-te la ceva ce tu respecti, la ceva ce admiri.
Ce inseamna pentru tine respectul? Incearca sa vizualizezi.

O camera tip anii 40, camera dezordonata, in fata o femeie care sa stea pe un scaun cu picioarele intinse pe masa, cu o palarie in cap, dezbracata, si sa fumeze o tigara.
Sau

Un donator de sange, in timp ce doneaza. Saaaau o coada( in spirala) lunga de oameni care asteapta sa doneze sange, la sfarsitul cozii usa cabinetului.

Sau

Doi copii care isi impart mancarea.

Sau

Doua persoane care se imbratiseaza.

Etc...

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

E o tema destul de generala care poate fi abordata din mai multe unghiuri:din punct de vedere social(asta ar fi si sensul propriu) eu zic ca ar merge de minune o reprezentare tip schita gen Caragiale.Ar mai fi din punct de vedere religios si asta m-ar duce cu gandul la o scena gen Robinson Crusoe cu multi oameni si animale pe o insula... ceva de genul cum era omul inainte si cum isi respecta semenii si ambientul.Si ar mai fi si din punct de vedere economic...adica contemporan, ceva in genul Robin Hood sa furi de la saraci si sa dai la bogatilaughingsper ca ti-am fost de foloswinking

| CristineDelaruss a răspuns:

Buna!

Te pot ajuta eu, cu placere!

Eu zic sa faci un colectiv de oameni si tu sa faci cu mana catre ei. Sau ceva de genu`

bafta big grin

| Nemesis_9263 a răspuns:

Stii cum se respecta romanii? La un pahar de vin...deci,picteaza o carciumalaughingnu o lua in serioshee hee...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E foarte simplu... un om care arunca hartiile la cos se respecta pe sine, pe ceilalti plus planeta...deci vreau doua fundite la raspunsul astahee hee si fie vorba intre noi e si mai usor de desenat tongue
Sau poti desena un cocalar care incetineste cand merge prin apa ca sa nu stropeasca oamenii de pe trotuar, oricum asta e tema SF rolling on the floor