| SnicK a întrebat:

Un baiat care are glumele in sange cu unul copilaros/imatur e tot una?
Adica poti fi si Matur? Dar sa poti zice si glume?

8 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Sunt multi oameni maturi care au simtul umorului foarte dezvoltat.

nony
| nony a răspuns:

Din contá. Glumele bune sunt spuse de oamenii maturi. Unui copil in adevaratul sens al cuvantului nu-i prea ies. Da, poti fi copilaros si matur in acelasi timp. E un dar.

| DeeDee a răspuns:

Ce legatura au una cu alta?
Ca sa fii matur trebuie sa fii responsabil. Dar daca tii prea mult sa pari matur, risti sa devii plictisitor.
Cineva poate fi luat de copilaros inainte sa deschida gura daca are o fata mai tanara, la asta te referi?
Nu cred ca acel baiat ar trebui sa renunte la a mai face glume. Dar sa faca glume inteligente, nu porcoase si succesul e garantatXD

| VladDu a răspuns:

Aha

| DontAsK a răspuns:

Simtul umorului e vital Dani.

| florin_7920 a răspuns:

Eu cred ca poti fi si matur sa spui o gluma si sa ai glumale in singe uite eu pot glumi si nu se supara nimeni niciodata. A fi imatur cam toti sintem crede-ma!

| khiflutza a răspuns:

Da. dar sa nu exagerezi...

| deathlord a răspuns:

Matur-imatur... e doar de perceptie, dar poti fi si glumet, dar si matur in viata! sau nu!