| Prezidentul a întrebat:

Un laptop cu alimentator ar consuma mai mult curent ca 2 becuri deschise app toata ziua daca leptopul este lenovo n 500 (intel celeron)?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde de becuri. Daca sunt din cele economice... Oricum uita-te la tipul tau de laptop, pe net, si undeva vei gasi consumul. Cred ca nu poate fi mai mare de 70-80 W. Asta inseamna mai putin decat un bec obisnuit de 100 W dar mai mult decat doua becuri de 25W.

| Frankie a răspuns:

CRED ca consuma mai putin.

| vali11 a răspuns:

Normal ca orice laptop consuma mai mult pentru ca are baterie bateria lui