| XxBoGdYxX a întrebat:

Unde gasesc pastile pentru curatarea apei din acvariu?
trebuie sa scot pestii din acvariu cand se curata apa?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

La magazinele de specific acvaristic.
Pe timpul curatirii apei este indicat sa scoti pestii, astfel se poate curata mai bine acvariul.
Totusi, pentru curatirea saptamanala (doar apa) este destul sa schimbi doar cca 3/4 parte din apa. Daca ai montat filtru de apa, atunci se face doar curatenie mare, mult mai rar, la interval de 1-2 luni, prin scoaterea pestilor.

3 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Saptamanal se organizeaza targuri cu animale, pesti, pasari.
In functie de unde locuiesti cauta acele targuri si vei gasi acolo tot ce vrei tu.
Pentru informatii utile uite-te aici:
www.forum.acvarist.ro
www.acvarist.ro

cristian
| cristian a răspuns:

De unde esti tu Bogdanel?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine este sa schimbi apa la fiecare 10-12 zile, asa cum iti spune si DL. bula, daca ai flitru de apa ai grija sa nu il lasi inchis mai mult de 2 ore pentru ca bacteriile se infiltreaza si vor contamina apa, pentru geam foloseste un burete curat fara urme de sapun, pentru plantele artificiale o periuta curata, dar curatarea fiecarui lucru trebuie facuta la diferenta de cateva zile dupa curatarea filtrului pentru a pastra un echilibru