| B0dDy a întrebat:

URGENT! am avut cod de deblocare la telefon... (nokia expres music 5310) si l-a gresit un prieten si acum nu mai merge codul pe care il avea. va rog. un raspuns urgent. ce ii pot face sad

Multumesc... Funda!happy

2 răspunsuri:
| Hisaya a răspuns:

Cauta pe cartela pe care ai cumparat-o pentru telefon codul puk

| anaMARIA a răspuns:

Suna la ei (la cosmote daca erai pe cosmote/Vodafone daca erai pe Vodafone, si tot asa), explica-le ce s-a intamplat si cere codul puk.Sau poti sa te duci in diferite locuri unde se rezolva astfel de probleme,se deblocheaza telefoane,se repara,etc. Daca stai in Bucuresti, poti sa mergi la pasaj la Obor, acolo iti rezolva cam orice problema la tel.sau la Prosper (2 statii cu tramvaiul mai departe de Dristor, spre Mall Vitan).