| danutzsan a întrebat:

Va rog sa cititi – URGENT!

S-a comunicat astazi pe postul de radio Ö3 – Austria 3!

Rugăm transmiteti acest mesaj prietenilor, familiei si persoanelor Dvs. De contact!

Fiţi atenţi în următoarele zile şi nu deschideţi nici un e-mail cu Ref. sau cu Anexa: Invitatie = Einladung (mesajul original este in limba germană – nota trad.), indiferent de expeditorul mesajului.

Este vorba despre un virus care deschide sau aprinde o flacără olimpică ce distruge întregul had disk. Acest Virus poate fi expediat de o cunoştinţă la care apăreţi în lista de contacte. De aceea ar trebui să transmiteţi mai departe / daţi forward la toate adresele din lista Dvs. de contacte.

Este de preferat să primiţi acest mesaj de atenţionare de 25 ori decât să primiţi primiţi acest un singur mesaj cu acest virus transmis prin e-mail, mesaj pe care să îl şi deschideţi.

Dacă totuşi primiţi un mesaj cu ref. sau cu anexa EINLADUNG, indiferent de expeditor, NU DESCHIDEŢI ACEST MESAJ şi INCHIDEŢI / OPRIŢI IMEDIAT CALCULATORUL!

Este vorba despre cel mai periculos virus anunţat vreodată prin CNN.
Acest nou virus tocmai a fost descoperit ieri după-amiază prin intermediul Mc Afee şi a fost catalogat de către MICROSOFT drept cel mai periculos virus care a existat vreodată.

Incă nu există un remediu pentru eliminarea acestui tip de virus.
Acest virus atacă şi distruge Zona Zero (zona de centru) hard-disccului, in care sunt stocate informaţiile vitale ale calculatorului. Rugăm transmiteţi acest e-mail tuturor cunoscutilor Dvs!
Reţineţi: Dacă le trimiteţi acest mesaj va fi in avantajul nostru, al tuturor.

__________ Information from ESET NOD32 Antivirus, version of virus signature database 4809 (20100127) __________

The message was checked by ESET NOD32 Antivirus.

http://www.eset.com

7 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Microsoft chiar stie.Multam`
Sa inchinam in cinstea lui Bill si a celor care nu au ce face si fac virusihappy

daniela
| daniela a răspuns:

Multumec o sa le spun si altora

| Ramina a răspuns:

Mersi de anunt! :* o sa ii anunt si pe altii happy

| sergiu2525 a răspuns:

Omule, zice sa inchidem imediat pc ul, pai si ce facem.nu mai bine daca il vedem dam un delete si gata, caci daca inchidem pc el tot acolo e...

| Steff_7182 a răspuns:

Salut!
O sa tin mintehappy. Multumesc.
BTW:se spune virusitongue.virusuri sunt cei de laborator
Pa pa si Bafta!

| mariobros a răspuns:

Merci de briefinghappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mare e gradina... Asa zisul "virus" este o pacaleala de prin 2006 care a aparut si la noi dupa 4 ani (ca multe altele de altfel). Si chiar daca ar exista un asemenea virus, puteti face orice (sa-l stergeti-dar nu prea vad cum_; sa opriti sistemul de operare sau alte idei nastrusnice), tot nu ar avea nici un efect, hardul ar fi distrus oricum.
Pentru mai multe info despre "Olympic Torch Virus" intrati mai jos: http://en.wikipedia.org/wiki/Olympic_Torch_(virus_hoax). Sau mai bine cautati pe google pentru ca o sa credeti ca si link-ul meu e un virus demonic care va mananca monitorul.
Ha, ha, ha...