PsihoSex
| PsihoSex a întrebat:

ATENTIE!
Sa nu accepati id-ul musat_elpida ca iti sterge tot din calculator, e un VIRUS!
Dati mai departe! URGENT! LA TOATE PERSOANELE LISTA DVS! Sa nu accepte contactul cu musat_elpida, este un virus ce formateaza calculatorul personal si al celorlalti cu care sunteti conectat, iar daca ei accepta, atunci ti-l lipeste si dvs.
Intentia ascunsa e cea a descotorosirii de Messengerul gratuit, o groaza de oameni au fost deja stersi.

IMPORTANT! alt VIRUS.
INFORMATIA VINE DE LA MICROSOFT SI NORTON
Va rog transmiteti informatia oricui are acces la internet. Daca primiti un e-mail cu o prezentare de Power Point aparent inofensiva intitulata "Viata este frumoasa. pps",
NU DESCHIDETI ACEST FISIER! STERGETI-L IMEDIAT!
Daca il deschideti, va aparea acest mesaj: "Acum este prea tarziu, viata ta nu mai este frumoasa". Veti pierde tot ce aveti in calculator, iar persoana care ti-l trimite va avea acces la informatiile dvs. personale.
Este vorba de un virus nou care a inceput sa circule. Programele antivirus nu sunt apte
sa-l distruga.

Acum l-am primit, si tot acum vi-l impartasesc! Dati si voi la contactii vostri!

9 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

E o prostie. Sunt doar spyware. Probabil nici nu ți l-a trimis profesorul tău ci doar a fost contaminat și ți-a venit de pe adresa lui cum probabil a ajuns și la alții de pe adresa ta. Sunt prostii inofensive dar enervante. Mihaela vorbește ca de obicei mult, prost, despre propria-i persoană și pe lângă subiect. Caracteristică a narcisismului ei patologic.

| DEBrown a răspuns:

Sigur, asa si cum imi moare mama daca nu dau mai departe massul si ca o sa am ghinion vreo 1000 de ani de acum.

PsihoSex
| PsihoSex explică:

Mihai Florian, eu am primit avertismentul de la fostul meu profesor de filozofie, care e un om serios, si nu-mi trimite prostii, ci doar a dat si el forward la lista lui de contacti!

Stiind ca "Paza buna trece primejdia rea!"... mai bine ceva in plus decat in minus, nu?!

| Gicone a răspuns:

Ms mult!

| Deeaa a răspuns:

Ms mult

| Zai a răspuns:

Doamne ce inapoiati! Aici este vorba despre un virus care se instaleaza uneori in capul n00bilor care nu au de lucru! Chestia cu id-ul cade din prima, e pentru n00bi sa dea accept pentru ca hackeri amatori sa faca flood si mai stiu eu ce pc-ului, in nicun caz sa stearga mai stiu eu ce! A 2-a varianta pare mai plauzibila dar daca se ajunge intr-o situatie de genul,scanati inainte documentul,daca nu poate fi dezinfectat sau sters, sigur poate fi bagat in carantina, deci nimic nou! La munca fratilor lasati prostiile astea!

| FenderBender a răspuns:

Un sfat pentru cei care au posibilitatea sa downloadeze programe de pe microsoft.com : luati`va Microsoft internet security essentials. este un antivirus si antispyware foarte bun ca sa preveniti din timp probleme de genul. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mulţumim frumos @PsihoSex.
O seară de vis!

| BlackBeauty_8266 a răspuns:

Fi sigur ca o s-o fac! Multumesc de atentiune! Voi avea grija!