| Luissa123 a întrebat:

Voi credeti in vise ?

15 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Nu !

| AndreiGabi a răspuns:

Nu.Sunt doar imagini fara sens pe care nu le poti cuntrola(parerea mea). Exista o probabilitate ca cea ce ai visat sa se intample dar eu nu pot pune asta pe seama supranaturalului.Prezicerea viselor,horoscopul,toate sunt create cu o marja a probabilitati mare.Dau un exemplu :,, Auzi clopote - Certuri si necazuri". Acum care este probabilitatea ca tu sa te certi sau sa ai un necas in acea zi? Eu nu as putea paria cu cu cineva ca intr-o zi normala din viata mea nu pot avea un necaz sau o cearta, poate decat daca m-asi inchide in camera fara sa fac nimic.Toate sunt minciuni create de cine stie cine pe care persoanele naive le cred.

| Hikari a răspuns:

Eu una da. Pot avea unele semnificari.winking

| fefenaș a răspuns:

Da, cred in visele bune, dar in cele rele NU.

| AnneMarri a răspuns:

Eu cred că visele sun cele mai ascunse gânduri ale noastre, dar nu că pot avea o semnificaţie, gen am visat o mâţă neagră, mâine mor.

| xAndraax a răspuns:

In cele mai multe da, pentru ca atunci cand visezi poti face mai multe decat ce poti face in realitate, Visul este ca u basm pe care il poti compune cum vrei. E bine sa visezi caci visele te pot indruma de cele mai multe ori in viata.

| MicutsaBăă a răspuns:

Sometimes big grin.

| queerkulture a răspuns:

Nu. Altfel m-ar musca, cainii de fiecare data cand as iesi pe strada, mi-as omori in jur de doua cunostinte pe saptamana, as trai in Matrix si as face mult mult mai mult sex.

| robycfr1 a răspuns:

Pai cred uneori. Spun asta pentru ca acum doua zile am visat ca vine o prietena aflata mai departe si azi a venit.Si am auzit ca si altcineva a visat acelasi lucru.

| OanaSwiss a răspuns:

Am avut si vise foarte frumoase da' si urate, mi-ar fi placut sa fie si in viata reala cele frumoase!

| eko a răspuns:

Daa!

| carlutza1001 a răspuns:

In mod normal as spune nu, dar acum 2 ani, l-am visat pe tipul care imi placea ca se combina cu o fata pe care teoretic nu avea cum sa o placa in viata reala. La o luna, s-au cuplat si toti erau masca...
Am mai visat o data ca tata era in spital si la o saptamana sau doua, a avut accident de masina si chiar a stat in spital cateva zile.
Asa ca da, chiar cred in semnificatia viselorhappy prea mari coincidentele... funda?big grin

| TBS1994 a răspuns:

Gen visele devin realitate laughing ( cred)

| Andreeatha96 a răspuns:

Eu da... cred pentru ca mi s-a intamplat ca unele dintre ele sa se adevereasca. doar problema este ca eu nu prea visezsad. dar de aproape fiecare data cand am visat sa adeverit

| karbonat a răspuns:

Mi se pare o mare tampenie...nu sunt superstitios.eu nu cred in vise, si crede-ma ca nu am patit nimic