| Cristina788 a întrebat:

Vorbesc cu un baiat din liceu, si as vrea sa fiu cu el... dar faza este ca m-am interesat daca are prietena si un baiat mi-a zis ca nu stie sigur dar in ultima vreme tipul iesea cu o fata Elena de la 10 a C, l-am intrebat pe altul si la fel mi-a zis si el ca acel tip umbla cu Elena in ultima perioada dar acum nu stie sigur daca mai e cu ea sau nu, s-ar putea sa nu mai fie pentru ca nu prea i-a mai vazut impreuna. Asa mi-au zis majoritatea, si nu stiu ce sa cred, voi ce credeti ca tipul acesta care-mi place de el, are prietena sau nu? si am incercat sa vb si cu el, mi-a zis ca nu mai e cu ea de saptamana trecuta dar daca ramane singur poate se impaca, dar nu stie sigur. Ce inseamna asta? vrea sa se impace?

4 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Nu sunt eu Elena de la 10...
Acum serios, treaba este foarte clara si usor de facut, il intrebi pur si simplu daca mai este prieten cu Elena si ii povestesti exact ce ne-ai spus si noua, el este singura persoana care te va lamuri asupra situatiei.
Si inca ceva, eu nu accept sistemul acesta de informare despre o anumita persoana, intreband in dreapta si in stanga? De ce trebuie sa stie tot cartierul sau toata scoala ca tie imi place de un baiat si ca vrei neparat sa fii cu el? Crezi ca daca tu il desparti de prietena lui, tu vei fi mai fericita cu el? De ce nu iti cauti un baiat in alta parte, ca sa nu te stie toata scoala? Esti domnisoara, ai putina mandrie de viitoare femeie, da dovada in ceea ce faci ca ai coloana vertebrala, nu te ploconi in fata tuturor ca sa afli niste informatii, care nici nu iti sunt utile. Au intrat zilele in sac si baietii la fel, ca sa nu poti amana pentru o alta zi, cunostinta cu un alt baiat pe care sa nu-l cunoasca nimeni?
Citeste ce ti-am scris eu, gandeste-te serios la cele expuse de mine, as vrea sa cred ca macar foarte putin imi dai dreptate.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Adica se impaca cu ea daca nu gaseste pe altcineva, inca nu e sigur? Ca s-au despartit saptamana trecuta? Si se impaca cu ea ca sa nu ramana fara prietena? Astea sunt relatii? Astea sunt sentimente? Of, ce dor mi-ai facut de liceu crying

| GreenPills a răspuns:

Depinde... Daca are un comportament mai neobisnuit ca de obicei sau e mai trist/suparat, in toane proaste mai tot timpul inseamna ca sufera pentru Elena, cea ce inseamna ca probabil o sa vrea sa se impace cu ea. Poti sa-l consolezi daca e trist si incearca sa te aproprii de el.Incearca sa stai mai aproape de el o perioada sa vezi daca te place.Sa-i intrebi si pe prietenii lui daca te place ca poate vor sti. Sper sa te placa si sa fi cu el.Bafta!

| paylla a răspuns:

Buna, cred ca ai putea sa il intrebi chiar tu si sa ii spui ce simti si poate ca o sa rezolvi ceva nu stiu. succes