| Annayra2001 a întrebat:

Vreau niste statusuri dragute,despre viata,dragoste,prieteni,orice, dar ceva original, nu toate statusurile pe care le gasesti in fiecare sitewinking Dau funda pentru cele mai multe si cele mai frumoase :*!
*scuzati categoria, nu am gasit una mai bunalaughing *

Răspuns Câştigător
| kar1GaNNN a răspuns:

De dragoste :
Cel mai frumos la oameni sunt ochii, doar ei niciodata nu mint... spre deosebire de zimbet.
In lume sunt 2 orbi. Tu - pentru ca nu vezi cit de tare imi trebuiesti, si Eu - pentru ca nu vad pe nimeni in afara de tine.
Daca o iubesti, asigura-te ca ii demonstrezi asta in fiecare zi.
Omul nechibzuit cauta fericirea in departare. Cel intelept o cauta sub picioarele lui.
In viata nu conteaza unde te afli, ci pe cine ai alaturi.
Sunt rau. Sunt bun. Sunt nemilos. Sunt bland Da, tu, iubeste-ma asa cum sunt
De viata :
E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra. (Jules Renard)

Expresia fetei tale este panoul tau publicitar pe soseaua vietii. Este mijlocul tau primar de comunicare non-verbala si "reclama" ta cu impactul cel mai puternic

Au trecut problemele au trecut anii grei, acum am prieteni si fericirea mea vine cu ei

Experienta este cel mai dur profesor, pentru c? intai iti da testul si apoi iti spune care era lectia.

Viata este ca o arta martiala: poti sa dai cat vrei din maini si din picioare, dar performanta nu se obtine decat prin rabdare, disciplina, echilibru si exercitiu.
Despre prieteni :
Zâmbesc pentru ca exista persoane care ma fac cu adevarat fericita
Prietenia este ca un diamant. Se intalneste rar, valoreaza mult si se falsifica foarte des.
Persoana care reuşeşte să te facă să râzi atunci când ai lacrimi în ochi, e o persoană căruia nu ar trebui să îi dai drumul, niciodată!
Sper ca te-am ajutat. happy

1 răspuns:
| Claudyu1998 a răspuns:

"Doar viata pe care o traim pentru altii este o viata ce merita sa fie traita." – Albert Enstein